Rochstar Events wyłącznym organizatorem światowego projektu sportowego Wings For Life World Run

 Event Wings for Life World Run odbędzie się 4 maja 2014 roku w Poznaniu. Będzie unikatowym wydarzeniem sportowym mającym formę biegu ultramaratońskiego

o zasięgu globalnym – poznański event będzie jednym z 50 biegów, odbywających się symultanicznie w ponad 40 innych krajach, na 5 kontynentach. Ponad 150 tys. biegaczy z całego świata zjednoczy się tego dnia, aby zebrać fundusze na poszukiwania metody leczenia przerwania rdzenia kręgowego. Start wszystkich biegów na całym globie nastąpi w tej samej sekundzie (w naszym kraju punktualnie o 11:00), a rywalizację będzie można śledzić na żywo w internecie i telewizji.

 Wyzwaniem organizacyjnym dla producenta jest unikatowa forma biegu z ruchomą linią mety oraz zakładany dystans – aż 100 kilometrów.

Zakres prac RochstarEvents to kompleksowa organizacja biegu od strony formalnej we współpracy z miastem Poznań, przygotowanie infrastruktury dla uczestników oraz koordynacja „z ziemi i powietrza“. Ze względu na ruchomą linię mety, wyzwaniem będzie logistyka uczestników, którzy po „dogonieniu przez linię mety” muszą być zwiezieni z trasy do punktu startu.

 RochstarEvents, wykorzystujący z powodzeniem techniki produkcji telewizyjnej, w produkcji eventowej, będzie odpowiedzialny również za koordynację transmisji tv i online z wydarzenia. Wydarzenie będzie bowiem śledzone na żywo przez kilkadziesiąt milionów widzów na całym świecie.

 Sławomir Nowaczewski, Partner Zarządzający Rochstar Events: „To kolejny event sportowy kompleksowo organizowany przez RochstarEvents i jak zwykle będzie to duże wyzwanie produkcyjne. Zostaliśmy wybrani ze względu na mocne doświadczenie ekipy Rochstar Events w organizacji imprez skomplikowanych organizacyjnie i trudnych logistycznie, dziejących się w środowisku międzynarodowym. Mamy przecież za sobą niezwykle wymagające produkcje eventów sportowych pod znakiem Red Bull, w tym dwie edycje spektakularnych Redbull X-Fighters, przed nami też Nitro Circus Live – ogromne przedsięwzięcie sportów akcji, które odbędzie się na Stadionie Narodowym w grudniu tego roku. Ultramaraton Wings for Life World Run w maju 2014 będzie kolejnym złożonym przedsięwzięciem, któremu zamierzamy sprostać. Liczymy też na owocną współpracę z władzami Poznania – wierzę, że ten prestiżowy i nowatorski event idealnie pasuje zarówno do Rochstar Events, jak i do stolicy Wielkopolski.”

 Więcej informacji: Karolina Maria Siudyła, GSM: 609776612, karolina@magnifico.com.pl

Warszawa, 1 października 2013-09-29

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Grzyb gigant w Siedlnicy

W niedzielę 29 września 2013r.  Klaudiusz Kurniczak z Siedlnicy znalazł prawdziwka  "giganta"  ważącego 1.60 kg, obwód kapelusza 90 cm.

Zamknij