Ustalono sprawce alarmu bombowego

W listopadzie ubiegłego roku dyżurny wschowskiej jednostki policji otrzymał informację, że anonimowa osoba dzwoniąc na numer alarmowy 112 powiadomiła o podłożeniu bomby pod urzędem pocztowym. Informacja ta spowodowała podjęcie działań wszystkich służb ratunkowych pod wszystkimi urzędami pocztowymi w powiecie wschowskim.

Ewakuowano kilkadziesiąt osób przebywających w placówkach pocztowych, zaangażowano policyjnych pirotechników. Po kilku godzinach potwierdzono, że alarm był fałszywy.

 W wyniku podjętych działań ustalono, że osoba dzwoniła z budki telefonicznej w Sławie. Efektem pracy operacyjnej policjantów było w dniu 3 stycznia 2013r zatrzymanie 33-letniego mężczyzny, któremu prokurator przedstawił zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego.

 Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

 Nowy Naczelnik Wydziału Prewencji

 W poniedziałek 7 stycznia 2013r podkomisarz Tomasz Szuda stanął na czele wschowskiego prewencji, zastąpi dotychczasowego Naczelnika Prewencji, który odjął stanowisko zastępcy Komendanta w Świebodzinie.

 Komendanci mł.insp. Tomasz Kłosowski wspólnie z zastępcą mł. insp. Maciejem Olejniczakiem oraz Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego i z-cą Naczelnika Wydziału Prewencji powitali nowego Naczelnika Prewencji, który otrzymał z rąk Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Tomasza Kłosowskiego rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko służbowe.

Nowy Naczelnik ma 31- lat, a swoją karierę od początku zaczynał w garnizonie lubuskim.

 Podkom. Tomasz Szuda w swojej karierze zawodowej przeszedł przez wszystkie piony zawodowe, począwszy od Prewencji, przez Wydział Kryminalny i przez ostatnie 3 lata był Oficerem Prasowym KPP we Wschowie. Do najważniejszych priorytetów swojej pracy podkomisarz Tomasz Szuda zalicza przede wszystkim działania zmierzające do ograniczania przestępczości i poprawy bezpieczeństwa w powiecie wschowskim.

 Sprawca kradzieży ustalony

  W dniu 09.01.2013r sławscy kryminalni ustalili personalia mężczyzny odpowiedzialnego za kradzież elementów metalowych pod dyskontem Biedronka w Sławie. Jak ustalili nie była to jedyna kradzież jakiej dokonał 59-latek.

Policjanci z Komisariatu Policji w Sławie w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę kradzieży metalowych odbojników wartości 350 złotych, które pomocne były przy rozładunku towaru w sklepie Biedronka w Sławie. Do kradzieży doszło dzień wcześniej. Sprawcą kradzieży okazał się 59 -letni mieszkaniec Sławy, któremu przedstawiono zarzut kradzieży. Szybkie działania kryminalnych doprowadziły od odzyskania skradzionego mienia.

 W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że ten sam mężczyzna dokonał na przełomie września/października ubiegłego roku dwóch kradzieży elementów metalowych wartości 600 złotych z terenu Jacht Klubu w miejscowości Radzyń.

 Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Akcja Bezpieczne Ferie 2013

Strażacy Przypominają: Pamiętaj! Wchodząc na lód ZAWSZE ryzykujesz! czytaj więcej...

Zamknij