„Żyj zdrowo i kolorowo”

15 lutego 2013r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się X Turniej Profilaktyki „Żyj zdrowo i kolorowo”.

W tym roku przyjął nową formułę, konkurencje miały charakter teoretyczny i praktyczny, na scenie uczestnicy kręcili kołem, na którym losowali kategorię licytowanego pytania i odpowiadali z zakresu zdrowego trybu życia, profilaktyki, leczenia uzależnień, pierwszej pomocy, zdrowia, układali wiersze, rozwiązywali krzyżówkę i test „prawda czy fałsz” a na koniec projektowali plakaty profilaktyczne. Wszyscy uczniowie przystąpili do konkursu z dużym zaangażowaniem, widać było wyraźnie element współzawodnictwa, ale także świetną zabawę. Celem konkursu było propagowanie zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, wzbogacenie wiedzy na temat szkodliwości używek oraz uświadomienie zagrożeń, jakie niosą za sobą uzależnienia. Nagrody ufundował Burmistrz Sławy, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie oraz Dyrektor SCKiW w Sławie.

Podczas tej edycji w zmaganiach wzięło udział 5 drużyn, przygotowanych przez swoich nauczycieli, a oceniło ich jury w składzie:Grażyna Balińska – pełnomocnik Burmistrza ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy rodzinie, Elżbieta Małkowska – pielęgniarka i starszy sierżant Maja Piwowarska-Szewiało z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Ostatecznie wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie (Izabela Jankowiak, Anna Trzciołek, Kamila Gawron)

II miejsce reprezentacja Technikum Handlowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie ( Konrad Stępczak, Renata Puszkarz, Joanna Bączkiewicz)

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Szybki PIT w Lubuskiem”

Urząd Skarbowy we Wschowie informuje, iż termin organizacji i przeprowadzenia "DNIA OTWARTEGO" w tutejszym Urzędzie Skarbowym

Zamknij