Zniszczenia w Klasztorze

24-letni mieszkaniec Wschowy odpowie przed Sądem za liczne zniszczenia, chęć podpalenia, kradzież oraz obrazę uczuć religijnych, których dopuścił się we wtorek, 29 października 2013 roku w zabytkowym Kościele we Wschowie.

We wtorek, 29 października 2013 roku dyżurny wschowskiej Komendy został powiadomiony o tym, że w jednym z Kościołów we Wschowie nieznana osoba weszła do otwartego klasztoru, spacerując po salach i korytarzach kościelnych chciała spalić obrusy na ołtarzu głównym i bocznym.

To samo chciała uczynić z księgą mszalną. Intruz podczas swojej „wizyty” zdewastował salę, w której znajduje się ołtarz zrywając tablicę z wotami, niszcząc świece, wyginając mikrofon oraz łamiąc rękę figurce Ojca Pio.

Cała wizytę nieproszonego gościa zarejestrowały kamery. Zakapturzony mężczyzna poprzewracał barierki odgradzające część kościoła z ołtarzem od pozostałej części klasztoru, przewrócił klęcznik, zabrał ze sobą mikrofon wraz ze stacją.

Ustalenie personaliów i dotarcie do wandala policjantom Wydziału Kryminalnego wschowskiej Komendy nie zabrało dużo czasu. Wieczorem mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. 24-latek był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, kradzieży, obrazy uczuć religijnych.

Młody mieszkaniec Wschowy przyznał się do zniszczeń w klasztorze i złożył obszerne wyjaśnienia.

Wschowska Policja biorąc pod uwagę powagę miejsca w jakim sprawca działał oraz charakter chuligański wnioskowała o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Tekst i zdjęcia – KPP Wschowa

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaduszki w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej we Wschowie

Nadchodzi czas szczególnej pamięci o zmarłych, czas kiedy odwiedzamy groby najbliższych nam osób. Czas spędzony powoli i niespiesznie.

Zamknij