Złoty Virtus Razem Szlichtyngowa!

W niedzielę 17.02.2013r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej rozegrano trzeci finałowy turniej o miejsca 1-4 w Lubuskiej Lidze Młodziczek.

W szranki stanęły zespoły MLKS Volley Gubin I, Zawisza Sulechów oraz Virtus Razem Szlichtyngowa. Wszyscy zadawali sobie pytanie czy już tego dnia szlichtyngowskie siatkarki zdobędą tak upragniony złoty medal.

W pierwszym meczu dziewczyny ze Szlichtyngowy pokonały MLKS Volley Gubin I 2:0. Chwilę później zespół z Gubina musiał uznać wyższość zawodniczek Zawiszy Sulechów (1:2). W ostatnim meczu górą znowu okazały się siatkarki Virtus Razem Szlichtyngowa, które 2:0 pokonały koleżanki z Sulechowa.

Tym samym marzenie stało się rzeczywistością i już w przedostatnim finałowym turnieju Virtus Razem Szlichtyngowa wywalczył mistrzostwo województwa lubuskiego i awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski.