Za górami, za lasami… w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Za nami kolejne spotkanie w ramach Niedzielnych Zabaw w Muzeum. 27 października w słoneczne niedzielne popołudnie sala w starej barokowej kamienicy ponownie wypełniła się młodymi ludźmi chętnymi poznania tajemnic wschowskich legend.

Ożyły stare opowieści o wiatrakach, jeleniu, lipie Herbergera, zatopionych dzwonach, skarbach ukrytych w zamku… Dzieci słuchały i ilustrowały usłyszane legendy. Opowiadaczami byli uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Michała Malinowskiego – mistrza twórczego słowa: Monika, Agnieszka, Paweł, Norbert, Krzysztof. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu Niedzielnych Zabaw. Również wolontariuszki: Karolina, Zuzia i Martyna przygotowały dla najmłodszych muzealnych gości niespodziankę – elementy do zrobienia korony z papieru.

Najbliższe Niedzielne Zabawy w Muzeum odbędą się: 17 i 24 listopada oraz 8 i 15 grudnia.

Tematami listopadowych spotkań będą herby, gmerki, tradycje ludowe związane z jesienią. Natomiast w grudniu dzieci dowiedzą się kim był św. Mikołaj i gdzie jego podobizna od blisko trzech wieków znajduje się we Wschowie.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
I Bieg Niepodległości – Nowe Ogrody

Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zaprasza na I Bieg Niepodległości. Bieg odbędzie się  w czterech kategoriach /szczegóły na plakacie/

Zamknij