Z odblaskami bezpieczniej do szkoły

W pierwszy dzień roku szkolnego przypadający 2 września 2013 roku policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej uczestniczyli w inauguracjach roku szkolnego

we wszystkich szkołach w powiecie wschowskim. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” pierwszoklasiści otrzymali elementy odblaskowe w postaci kamizelek i słoników. Pomysłodawcą policyjnej akcji z odblaskami jest mł. insp. Tomasz Kłosowski Komendant Powiatowy Policji we Wschowie, który zainicjował pierwszą taką wizytę w szkołach w roku 2003, wtedy były to lizaki. To już kolejny rok, kiedy to policjanci witają wszystkich pierwszoklasistów w powiecie wschowskim rozdając kamizelki, słoniki odblaskowe, podkreślając przy tym istotne znaczenie ich noszenia. Celem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest propagowanie bezpiecznego zachowania na drodze wśród dzieci.

W ramach działań funkcjonariusze drogówki, dzielnicowi, policjanci z Zespołu ds. Nieletnich wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej podczas uroczystego apelu rozpoczynającego nowy roku szkolny 2013/2014 wręczyli wszystkim pierwszoklasistom elementy odblaskowe w postaci kamizelek odblaskowych i słoników. Policjanci przypominają młodym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły jak i w drodze powrotnej do domu.

Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom powiatu w drodze do szkoły oraz monitorowanie ruchu kołowego w rejonach wszystkich placówek oświatowych.
Pamiętajmy jednak, że to my jako rodzice i opiekunowie dajemy najmłodszym dobre wzorce, więc pokażmy dzieciom jak być bezpiecznym
w drodze do szkoły.

Oficer Prasowy KPP Wschowa sierż. szt. Maja Piwowarska-Szewiało

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Strażackie interwencje

 Strażackie interwencje w Powiecie Wschowskim w sierpniu 2013r.

Zamknij