XIII Powiatowa Olimpiada Radości

Trzeba umieć się wyszumieć” –    03.06.2013r. w ramach Dnia Dziecka, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie, odbyła się XIII Powiatowa Olimpiada Radości,

której hasło brzmiało „Trzeba umieć się wyszumieć”. Impreza ta odbyła się dzięki funduszom pozyskanym przez działające przy szkole Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”, finansom Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Gminy, fundacji „Maciuś” i Rady Rodziców.

Po oficjalnym otwarciu Powiatowej Olimpiady Radości, którego dokonał w-ce starosta Powiatu Wschowskiego p. Zbigniew Semeniuk, wszystkie dzieci wzięły udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, dostosowanych do ich możliwości fizycznych

Mimo niesprzyjającej pogody dzieciom dopisywały wspaniałe humory, szczególnie podczas zabaw z klaunami i szczudlarzem. W czasie trwania Olimpiady , dzieci korzystały z wielu atrakcji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego. Wschowski Klub Motorowy zaprezentował wspaniałe motory. Dzieci miały możliwość jeździć na kucach oraz przejechać się bryczką. W czasie Olimpiady Radości wszyscy mogli szukać szczęścia w loterii fantowej, której losy ufundowała Rada Rodziców. Odbył się kolejny Turniej Piłki Nożnej, rozegrany pomiędzy uczniami ze Szkoły Podstawowej z Przyczyny Górnej, drużyny zuchowej ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W tym roku zwycięzcami zostali uczniowie Przyczyny Górnej Przed sportowcami z SOSW i SP nr 2. Odbył się także Turniej „Siłowania na rękę” o Puchar Dyrektora Ośrodka. Najsilniejszym okazał się Krzysztof Mirek z kl. III gimnazjum. Dzieci swoje zdolności wokalne mogły zaprezentować podczas konkursu „Mikrofon dla każdego”.

Wielką atrakcją był także pokaz musztry w wykonaniu uczniów I Zespołu Szkół we Wschowie. W kąciku plastycznym dzieci upiększały swe twarze przeistaczając się w motyle, myszki, kotki czy spider-manów.

W przerwie pomiędzy atrakcjami dzieci pożywiły się smacznymi drożdżówkami w „Słodkim Domku” a na zakończenie zjadły treściwy bigos z kiełbaską.

Ogromną pomocą wykazali się uczniowie I LO we Wschowie, którzy wspierali organizatorów jako wolontariusze. Już po raz kolejny nie odmówili nam wsparcia i ponad 20 młodych ludzi ten dzień spędziło razem z wychowankami SOSW.

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wspaniale bawiły się w dniu swojego święta i na długo w ich pamięci zostaną wspomnienia tego dnia.

 Organizatorzy

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lubuska Lekka Atletyka ma już 60 lat!

W piątek, 31 maja 2013 r., w Sali Kolumnowej urzędu marszałkowskiego odbyła się uroczysta gala podsumowująca dotychczasowe działania sportowych klubów...

Zamknij