XIII Finał „Śpiewać może każdy”

 

Finał XIII Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” rozpoczął się w niedzielę tj. 16 czerwca br. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie symbolicznym wypuszczeniem gołębi przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych- oddział w Sławie

Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał pan Cezary Sadrakuła -Burmistrz Sławy i Piotr Kokorniak – Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Imprezę poprowadził Pan Henryk Cyran – instruktor ds. muzycznych i pomysłodawca festiwalu. Rada Artystyczna w składzie 1. Elżbieta Małgorzata Mach– absolwentka wydz. Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu, sopranistka, dyrygent i pedagog prowadzi zajęcia Edukacji Artystycznej w CK Agora we Wrocławiu, zasiada w Radzie Programowej Radia Wrocław, 2. Ida Tamara Zagórska absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydz wokalno-aktorskim, czynna wokalistka i pedagog, 3. Robert Mazurek – na co dzień pracuje z młodzieżą uzdolnioną artystycznie , instruktor sztuki w Jaworskim Ośrodku Kultury w koncercie finałowym spośród 40 wokalistów wyłoniła i nagrodziła 12 młodych artystów oraz 12 wyróżniła. Po długich naradach otrzymaliśmy werdykt jury

w I grupie (rocznik 2002-2004)

I nagrodę otrzymała: Maja Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Żarach

(aparat cyfrowy Nikon ufundowany przez Burmistrza Sławy + pendrive Kingston 8GB ufundowany przez firmę Przewozy Pasażerskie LEONIDAS Urszula i Stanisław Matczak )

II nagrodę otrzymała: Nina Żalik z MOK w Lesznie

(mp4 i Box ufundowane przez pana Ireneusza Trzcińskiego właściciela Biura Projektowania, Kosztorysowania i Nadzoru w Budownictwie + akcesoria komórkowe (etui i smyczka, długopis i ołówek) ufundowane przez firmę PHU TELEMAR Marcin Szala )

III nagrodę otrzymał: Kacper Mikołajczuk z SCKiW

(MP3 SWEEX ufundowane przez Tadeusza Masłowskiego właściciela Sklepu Wielobranżowego „BENY” w Sławie +słuchawki stereofoniczne esperanza ufundowane przez J&L Handel-Usługi Leszek Kijowski)

w II grupie (rocznik 1999-2001)

I nagrodę otrzymała: Magdalena Perszewska z MOK w Lesznie

(aparat cyfrowy Nikon przez Burmistrza Sławy + pendrive Kingston 8GB ufundowany przez firmę Przewozy Pasażerskie LEONIDAS Urszula i Stanisław Matczak)

II nagrodę otrzymała: Agnieszka Gerszendorf z MOK w Lesznie

(Tablet Manta ufundowany przez panie Zytę Derewlanko, i Urszulę Maciejewską Edytę Pyziak+ akcesoria komórkowe (słuchawki i smyczka) ufundowane przez firmę PHU TELEMAR Marcin Szala)

III nagrodę otrzymała: Ewa Adamowska z Gimnazjum nr 1 we Wschowie

(MP3 ufundowane przez panią Aleksandrę Sawicką -Starostę właścicielkę firmy Usługi Finansowo-Rachunkowe w Radzyniu + słuchawki stereofoniczne esperan za ufundowane przez J&L Handel-Usługi Leszek Kijowski)

w III grupie (rocznik 1996-1998)

I nagrodę otrzymała: Milena Kumór z CKiR we Wschowie

(aparat cyfrowy Nikon ufundowany przez Burmistrza Sławy + pendrive Good Ram 16 ufundowany przez pana Zbigniewa Zarębę właściciela Prywatnej Działalności Handlowej „ZILMAKS” i Kwiaciarni „HEWAZA” w Sławie)

II nagrodę otrzymała: Izabela Jankowiak z SCKiW

(odtwarzacz MP3Video Art ufundowany przez Starostwo Powiatowe we Wschowie + akcesoria komórkowe (etui i smyczka) ufundowane przez firmę PHU TELEMAR Marcin Szala)

III nagrodę otrzymała: Katarzyna Starosta z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Buku

(MP3 Manta ufundowane przez pana Krzysztofa Jaska właściciela firmy „Kaja” Komputer we Wschowie + słuchawki stereofoniczne esperanza ufundowane przez J&L Handel-Usługi Leszek Kijowski)

w IV grupie (rocznik 1995 i starsi)

I nagrodę otrzymała:Julia Bartkowiak ze Śremu

(aparat cyfrowy Nikon ufundowany przez Burmistrza Sławy + pendrive Good Ram ufundowane przez firmę TEW-Gospodarowanie Odpadami Sp. zo.o.+ Nocleg ze śniadaniem dla 2 osób w Pensjonacie „Słoneczko” w Sławie ufundowany przez „Słoneczko Markiewicz i Stryczek sp. j” w Sławie)

II nagrodę otrzymała: Daria Izydorczyk z Zamysłowa

(odtwarzacz MP3Video Art ufundowany przez Starostwo Powiatowe we Wschowie akcesoria komórkowe (etui i smyczka) ufundowane przez firmę PHU TELEMAR Marcin Szala usługę fryzjerską w salonie fryzjersko-kosmetycznym WENUS ufundowane przez Studio fryzjersko-kosmetyczne WENUS w Sławie )

III nagrodę otrzymała: Hanna Krawczyk z Centrum Promocji Kultury w Drezdenku

(mp3 Philips ufundowane przez Piekarnię Dobrosława BIS Arleta Maciukiewicz i Artur Maciukiewicz spółka cywilna Sława + słuchawki bezprzewodowe QUER ufundowane przez Zytę Derewlanko, Urszulę Maciejewską i Edytę Pyziak)

Wyróżnienie nr 1 otrzymała: Martyna Bajon – Studio Piosenki GOK we Włoszakowicach

(hulajnoga ufundowaną przez Market Groszek w Sławie)

Wyróżnienie nr 2 otrzymała: Aleksandra Chabza – Szkoła Podstawowa nr 3 w Żarach

(kamera internetowa ufundowana przez firmę EUROM Hurtownia Materiałów Budowlanych w Sławie)

Wyróżnienie nr 3 otrzymała: Kornelia Hausa -Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Buku

(Radiobudzik ufundowany przez Sklep GREWA „Moda damska i męska”)

Wyróżnienie nr 4 otrzymała: Amelia Miziewicz – SCKiW

(Składane słuchawki z mikrofonem ufundowane przez panią Aleksandrę Sawicką -Starostę właścicielkę firmy Usługi Finansowo-Rachunkowe w Radzyniu)

Wyróżnienie nr 5 otrzymała: Karolina Kobylańska – Zespół Szkół w Kąkolewie

(klawiatura komputerowa ufundowana przez panie Zytę Derewlanko, Edytę Pyziak i Urszulę Maciejewską)

Wyróżnienie nr 6 otrzymała: Marta Żeleźna – Gimnazjum nr 3 w Żarach

(Słuchawki stereofoniczne ufundowane przez pana Krzysztofa Jaska właściciela sklepu Kaja Komputer we Wschowie)

Wyróżnienie nr 7 otrzymała: Angelika Malcher – GOK w Przemęcie

(Pendrive Good Ram ufundowany przez pana Krzysztofa Jaska właściciela sklepu Kaja Komputer we Wschowie)

Wyróżnienie nr 8 otrzymała: Anna Mąka – Zespół Szkół w Kąkolewie

(Statuetka ufundowana przez Annę Olejnik-Suchorską i Seweryna Suchorskiego właścicieli Galerii ANIOLE w Sławie)

Wyróżnienie 9 otrzymał: Grzegorz Kaliciński – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie

(Statuetka ufundowana przez Annę Olejnik-Suchorską i Seweryna Suchorskiego właścicieli Galerii ANIOLE w Sławie

Wyróżnienie 10 otrzymuje: Julita Wróblewska GOK w Przemęcie

( suszarka Philips ufundowana przez Słowo Ziemi Wschowskiej)

Wyróżnienie 11 otrzymuje:  Małgorzata Ciszewska z SCKiW

(2-miesięczny kurs języka angielskiego w Akademii Centrum Edukacji w Sławie)

Wyróżnienie dla najlepiej śpiewającego reprezentanta Sławy ” otrzymała: Maja Klisz z SCKiW

( dvd Philps ufundowany przez Market Groszek w Sławie + 2-miesięczny kurs języka angielskiego w Akademii Centrum Edukacji w Sławie)

W przerwie na obrady zagrał sławsko -głogowski zespół RWRT (Rap w rękach trzymam). Skład zespołu to Wosiu (raper), Michail (gramofony i producent), Topik (raper) i Ostrej (który jednak tym razem nie wystąpił z grupą). Młodzi wykonawcy zagrali przebojową muzykę rap i hip -hop. W swoim repertuarze mają takie kompozycje jak: „Kolejny raz”, „Ocenzurowana prawda”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. SCKiW dziękuje fundatorom nagród:

          Starostwu Powiatowemu we Wschowie

  • Panu Cezaremu Sadrakule – Burmistrzowi Sławy
  • firmie TEW- Gospodarowanie Odpadami Sp. zo.o.
  • Państwu Joannie i Zygmuntowi Frąckowiakom ze Słowa Ziemi Wschowskiej
  • Marketowi „Groszek” w Sławie
  • Tadeuszowi Masłowskiemu właścicielowi Sklepu Wielobranżowego „Beny”
  • Aleksandrze Sawickiej- Staroście właścicielce Usług Finansowo-Rachunkowych
  • Krzysztofowi Jasek właścicielowi firmy Kaja Komputer we Wschowie
  • Sklepowi GREWA „Moda Damska i Męska”
  • Zycie Derewlanko, Edycie Pyziak, Urszuli Maciejewskiej
  • Zbigniewowi Zarębie właścicielowi Prywatnej Działalności Handlowej ZILMAKS i Kwiaciarni HEWAZA w Sławie,
  • Pensjonatowi „Słoneczko” w Sławie
  • Piekarni Dobrosława BIS Arleta Maciukiewiczi Artur Maciukiewicz s.c. Sława
  • Ireneuszowi Trzcińskiemu właścicielowi Biura Projektowania, Kosztorysowania i Nadzoru w Budownictwie
  • Przedsiębiorstwu Handlowo Usługowemu TELEMAR Marcin Szala
  • Studiu fryzjersko -kosmetycznemu WENUS w Sławie
  • Urszuli i Stanisławowi Matczakom właścicielom firmy Przewozy Pasażerskie „Leonidas”
  • firmie J&L Handel Usługi Leszek Kijowski
  • firmie EUROM Hurtowni Materiałów Budowlanych w Sławie,
  • Annie Olejnik-Suchorskiej i Sewerynowi Suchorskiemu właścicielom Galerii Aniole w Sławie
  • Arlecie Matczak z Akademii Centrum Edukacji w Sławie
  • Polskiemu Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddziałowi w Sławie – prezesowi Henrykowi Zamróz

 

 

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pamięci Kresowian!

W piątek 14 czerwca 2013r. w Starym Strączu przy kościele odbyła się uroczystość poświęcenia Obelisku Pamięci Kresowian z Wołynia i...

Zamknij