XII PARAOLIMPIADA W PŁYWANIU

Dnia 29.10.2013r. na środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie odbyła się XII PARAOLIMPIADA W PŁYWANIU.

W zawodach udział wzięli pływacy z placówek kształcenia specjalnego z Guben, Kościana, Leszna, Rawicza, Rydzyny i Wschowy oraz Gimnazjum nr 7 i SP 13 z Leszna.

 Mityng pływacki dla niepełnosprawnej młodzieży zorganizowano przy współpracy Leszczyńskiego Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.

Cele jakie sobie założyli organizatorzy zostały w pełni osiągnięte, gdyż uwzględniały potrzeby osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Najważniejsze to: popularyzowanie pływania, przyjaźni i integracji społecznej oraz promowanie efektów rehabilitacji i rewalidacji placówek kształcenia specjalnego.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 25metrów open oraz w sztafecie 4x25m. Impreza zgromadziła około 80-ciu młodych pływaków, którzy w sportowej rywalizacji walczyli nie tylko o medale ale przede wszystkim o pokonanie własnych słabości.

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie reprezentowało czterech zawodników z klubu „Błyskawica” Olimpiad Specjalnych

 Wyniki:

 I miejsce 25m open – Mateusz Hylak

II miejsce 25m open –Krzysztof Turowski

III miejsce 25m open – Paweł Ostrowski

IV miejsce 25m open – Paulina Halasa

I miejsce sztafeta mieszana 4x25m

 W odczuciu opiekunów i sportowców ze Wschowy zawody zostały przygotowane wzorowo w miłej i życzliwej atmosferze. Dziękujemy za zaproszenie panu dr Władysławowi Nowocińskiemu wiceprezesowi Leszczyńskiego Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym.

Grażyna Grys

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wschowski strażak w czołówce

W Pucharze Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej brał udział str. Łukasz Bura funkcjonariusz z tutejszej...

Zamknij