Wygrana na rozpoczęcie sezonu!!!

FOGO Unia Leszno bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon ENEA Ekstrraligi. Na własnym torze leszczyńskie „Byki” pokonały częstochowskie „Lwy” z KantorOnline Włókniarz Częstochowa 52:38.Mając w pamięci ubiegłoroczne spotkanie obu drużyn kibice mieli nadzieję na rewanż. Biorąc pod uwagę osłabienie gości (brak Grigorija Łaguty i Michaela Jepsena Jensena) wygrana była niemal pewna. Pozostawało tylko pytanie ile punktów dowiozą do mety zawodnicy obu drużyn. Warto w tym miejscu podkreślić, że częstochowskie „Lwy” nie zamierzały oddać meczu bez walki i kilkakrotnie przysporzyli leszczyńskim „Bykom” problemów.

Pierwszy bieg należał zdecydowanie do zawodników z Leszna. Grzegorz ZengotaNicki Pedersen pokonali parę Peter Kildemand i Mirosław Jabłoński 5:1. Jednak chwilę później w biegu juniorskim zawodnicy KantorOnline Włókniarz Częstochowa Rafał Malczewski i Artur Czaja podwójnie pokonali zawodników FOGO Unii Leszno Piotra Pawlickiego Tobiasza Musielaka doprowadzając do remisu.

Do końca meczu leszczynianie podwójnie wygrali jeszcze czterokrotnie za sprawą par: Piotr i Przemysław Pawliccy, Tobiasz Musielak – Przemysław Pawlicki, Kenneth Bjerre – Tobiasz Musielak i Kenneth Bjerre – Nicki Pedersen. Podwójne zwycięstwo zanotowała także częstochowska para Rune Holta – Peter Kildemand. Pozostałe biegi trzykrotnie kończyły się wygraną zawodników z Leszna 4:2, tzrykrotnie remisem, a w dwóch biegach lepsi okazali się zawodnicy spod Jasnej Góry.

Wartym podkreślenia jest fakt, że Duńczycy startujący w FOGO Unii Leszno przywieźli łącznie 28 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem zawodów okazał się zawodnik FOGO Unii Leszno Kenneth Bjerre, który dowiózł 14 oczek. Najskuteczniejszym w drużynie KantorOnline Włókniarz Częstochowa był Grzegorz Walasek.

Wygrana 52:38 sprawiła, że aktualnie FOGO Unia Leszno zajmuje pozycję lidera w tabeli ENEA Ekstraligi z dorobkiem 2 punktów. Podobny wynik mają również Stal Gorzów, Grupa Azoty Unia Tarnów i Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego oraz galerii zdjęć!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dwa medale biegaczy w Mistrzostwach Polski i awans Lidki Zając na Mistrzostwa Europy!!!

W dniach 11-12.04.2014r.  w odległych o 650 km od Wschowy Ustrzykach Dolnych zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i...