Hodowla Zwierząt Zarodowych – Mistrzem Krajowym!

We wtorek, 11 czerwca 2013 roku Prezes HZZ Wschowa – Czesław Kryszkiewicz wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Wschowa – Krzysztofem Grabką, Starostą Powiatu Wschowskiego – Markiem Boryczką oraz Burmistrzem Szlichtyngowej – Janem Wardeckim uczestniczyli w Gali AgroLigi 2012.

Tego dnia Prezydent RP – Bronisław Komorowski wręczył listy gratulacyjne, puchary i dyplomy laureatom konkursu AgroLigi. „Mistrzem Krajowym” w kategorii Firmy okazała się Hodowla Zwierząt Zarodowych OSOWA SIEŃ Sp. z o.o. z Przyczyny Górnej. Prezydent pogratulował laureatom i podziękował za trud, który zaowocował wyróżnieniami. Prezes HZZ – Czesław Kryszkiewicz zaprosił Prezydenta RP na 70-lecie istnienia Hodowli, które obchodzone będzie w 2015 roku oraz wręczył statuetkę Byka Ilona – znaku firmowego HZZ Osowa Sień.

Uroczystość odbyła się w Warszawie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Wzięli w niej udział, m. in: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta – Dariusz Młotkiewicz, Doradca Prezydenta RP – Jerzy Smoliński, a także wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz prezesi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Agencji Rynku Rolnego.

 Po oficjalnych uroczystościach delegacja ze Wschowy wzięła udział w spotkaniu z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisławem Kalembą. Minister przywitał gości słowami: „Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogę się z Państwem spotkać. Laureaci AgroLigi to kwiat polskiego rolnictwa, przetwórstwa i doradztwa rolniczego”. Poinformował także o przygotowaniach do nowej perspektywy finansowej lat 2014 -2020.

Foto z Jubileuszu 65 Lecia HZZ Osowa Sień – 2010r. Foto – Zygmunt Frąckowiak

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Turniej w nogę

7 czerwca br. w Nowej Soli odbył się turniej rejonowy piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Zamknij