„Chrystus narodził się w Betlejemskim żłobie, lecz biada Ci człowiecze jeśli nie narodził się w Tobie”

W ostatni piątek przed świętami tj. 21.12.2012 r. w nastrojowej atmosferze w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie odbyły się wigilie klasowe, a następnie społeczność szkolna obejrzała akademię przygotowaną przez uczniów gimnazjum pod opieką p. Aldony Defitowskiej i p. Tomasza Krall.

W klimacie świąt Bożego Narodzenia uczniowie gimnazjum serdecznie przywitali Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły oraz wszystkich zebranych uczniów.

W przedstawieniu jasełkowym młodzież rozważała Tajemnicę Bożego Narodzenia. Skierowała ona swe myśli i serca ku niebu, w dobie współczesnych spraw i problemów. Starała się w czytelny sposób dać odpowiedź na pytania. Jak żyć? Co w życiu jest najważniejsze?
Dla kogo dziś niebo się otwiera? Dla kogo przychodzi Boży Syn na ziemię?

Na początku przedstawiono sceny z udziałem diabłów, które „szerzyły niepokoje” wśród ludzi. Zastanawiały się również, co zrobić z wiadomością o narodzinach Mesjasza w Betlejem… Następnie ukazano sprawy i zachowania ludzi przed Świętami Bożego Narodzenia.
Na zakończenie przed bramą niebios zgromadził się tłum ludzi. Święty Piotr w asyście aniołów z każdym człowiekiem przeprowadził rozmowę kwalifikacyjną. W jej wyniku nikt z zebranych nie dostał się do nieba, ponieważ w sercu nie mieli miłości. Inscenizację gimnazjalistów uświetniły swoim śpiewem chórzystki pod dyrekcją p. Aliny Nowak. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piękne i mało znane kolędy.

 Akademia skłoniła każdego do refleksji nad własnym życiem. Trzeba kochać i z miłością zdobywać świat! Najważniejsze jest to, aby w sercach naszych narodziła się Miłość.Oprac. Tomasz Krall

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomoc charytatywna dla sióstr!

W grudniu w Zespole Szkół w Brennie wychowawcy świetlicy szkolnej p. Małgorzata Adamczak–Mindak, Patryk Polaszewski i Małgorzata Zielińska zorganizowali zbiórkę...

Zamknij