Wicemistrzynie województwa lubuskiego!

Po wygranych 2:0 z Gorzowem Wielkopolskim i Sulechowem i porażce 2:1 z Kosieczynem siatkarki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej wywalczyły tytuł wicemistrzyń województwa lubuskiego!
Najbardziej emocjonujący był mecz o złoty medal. Szlichtyngowianki w pierwszym secie przegrywały już 22:14, by doprowadzić do stanu 24:25 i mieć piłkę setową „w górze”. Niestety, nie wykorzystały szansy i ostatecznie przegrały seta do 25. Drugi set to wygrana „naszych” do 23. Tie break to kolejny horror bez happy endu. Prowadziliśmy w nim bowiem już 4:0, by na zmianę stron schodzić przy stanie 7:8 dla naszych przeciwniczek. Ten set zakończył się porażką 15:11, a cały mecz 2:1 dla siatkarek ze
szkoły podstawowej z Kosieczyna.
Srebrny medal to ogromne osiągnięcie dla naszej małej szkoły. By znaleźć się w gronie czterech najlepszych zespołów województwa należało przebrnąć etap powiatowy, rejonowy i półfinał wojewódzki. W tych etapach nasze szóstoklasistki wspierane przez rok młodsze koleżanki nie przegrały ani jednego spotkania. Od roku 2008, kiedy po raz pierwszy stanęliśmy na podium rozgrywek wojewódzkich, siatkarki z naszej szkoły zdobyły już 20 medali w rozgrywkach szkolnych i klubowych w kategoriach klas IV, V i VI na etapie finałów wojewódzkich.