„Wakacje z Wartościami” ważne!

 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku przeprowadza inicjatywę „Wakacje z Wartościami” skierowaną do dzieci i młodzieży. Poniżej przedstawiamy propozycję wyjazdów:

REKOLEKCJE KSM

Trzciel – 1-6 lipca 2013 r.

 Coś dla tych, którzy nie lubią się nudzić. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu, świeżego powietrza i zdrowej rywalizacji będą mieli co robić. W programie spacery nad jeziora, spływy kajakowe, gry i zabawy integracyjne oraz ogniska.

Obok wypoczynku i atrakcji uczestnicy będą mieli czas na codzienne wyciszenie, rozważanie Pisma Świętego, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę oraz uczestnictwo we Mszy Świętej.

Cena 200 zł obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i atrakcje (m.in. kajaki).

 REKOLEKCJE W KAJAKU NA RZECE BÓBR

Bolesławiec – Nowogród Bobrzański 22-26.07.2013 r.

 Doskonała propozycja dla tych, którzy lubią pływać, kochają przygody i kajaki, a także są spragnieni słońca. „Przygoda w kajaku” to przede wszystkim sport (spływ, zawody kajakowe), relaks (zapewniony przez bliskość przyrody i niepowtarzalnych nadbobrzańskich terenów) i integracja (wieczorne gry, zabawy, ogniska z gitarą).W programie przewidziane są również chwile na wspólną modlitwę, spotkania w grupach i codzienną Mszę Świętą.

Trasa spływu wiedzie przez Bolesławiec, Szprotawę, Małomice, Żagań i Nowogród Bobrzański.

Cena 245 zł obejmuje sprzęt turystyczny (kajak, wiosło, kamizelki ratunkowe), wyżywienie, transport bagaży oraz kadrę obsługującą.

 OBÓZ ARTYSTYCZNY

Biskupin – 3-10.08.2013 r.

 Do wyboru:

 • Warsztaty aktorskie
 • Warsztaty reżyserskie
 • Warsztaty fotograficzne

Cisza na planie, kamera, akcja! Jeżeli czujesz, że lubisz kino, teatr lub zdjęcia a przy tym jesteś otwarty na przygody – chwytaj plecak i w drogę! Będziesz pracować z doświadczony reżyserem odpowiedzialnym za powstanie teledysków dla wielu znanych polskich artystów (np. Audiofeels).

Na warsztatach aktorskich nauczysz się panować nad własnym ciałem, uruchomisz swój głos i ciało, nauczysz się używać własnych emocji, interpretować sens, przełamywać swoja wstydliwość, oraz będziesz działać z innymi twórczymi ludźmi.

Na warsztatach reżyserskich poznasz film od kuchni. Wierzymy, że jedynym sposobem nauki jest praktyka- dlatego też, sami napiszecie scenariusz, który później będziecie mieli możliwość zrealizować na profesjonalnym sprzęcie.

Lubisz pstrykać zdjęcia? To chwytaj aparat i jedź z nami! Na warsztatach nauczysz się robić zdjęcia z prawdziwego zdarzenia! Będziesz pracować pod okiem doświadczonego fotografa, poznasz podstawowe zasady fotografii i jej historię na przykładach zdjęć, odbędziesz zajęcia praktyczne z zakresu portretu, reportażu, fotografii krajobrazu i przyrody. Wymagania sprzętowe: możesz zabrać taki aparat, do jakiego masz dostęp, musi być po prostu cyfrowy. Często najlepsze zdjęcia wychodzą przy pomocy najprostszych aparatów.

KOSZT: 890 zł, w cenę wliczone są:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie)
 • 5 godzin zajęć warsztatowych dziennie
 • Profesjonalna kadra dydaktyczna i opiekuńcza
 • Ubezpieczenie NNW

 OGÓLNOPOLSKIE DNI FORMACYJNE DLA KIEROWNICTW I LIDERÓW KSM

Śnieżnica – 13-19.07.2013 r.

Zapraszamy kierownictwa oddziałów i kół KSM oraz tych wszystkich, którzy jeszcze pełniej chcą działać w Stowarzyszeniu do udziału w Dniach Formacyjnych. W ich trakcie uczestnicy będą pogłębiać wiedzę i rozwijać umiejętności pomagające w skutecznym i sprawnym działaniu w oddziale lub kole KSM.

Członkowie kierownictw oraz liderzy będą mogli wymienić się doświadczeniami działania w KSM w różnych diecezjach oraz zapoznać się z różnymi pomysłami inicjatyw realizowanych przez KSM w parafiach. Uczestnicy oprócz warsztatów, formacji, spotkań w grupach będą także brali udział w zaplanowanej rekreacji wśród górskich krajobrazów, wspólnych ogniskach, grach i zabawach.

Cena 235 zł obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i atrakcje.

 • Z JĘZYKIEM ZA PAN BRAT! – OBOZY I KOLONIE JĘZYKÓW OBCYCH
 • Sól k/ Żywca 30.07-8.08.2013 r.
 • Sromowce Wyżne k/Czorsztyna 9-18.08.2013 r.
 • Pyzówka k/Nowego Targu 3-14.07.2013 r.
 • Brenna k/Wisły 29.07.-7.08.2013 r.
 • Bukowiec w Bieszczadach 2-11.08.2013 r.
 • Biały Dunajec k/Zakopanego 20-29.07.2013 r.
 • Mikoszewo k/Gdańska 25.07-3.08.2013 r.
 • Jastrzębia Góra k/Władysławowa 11-20.07.2013 r.

 Kolonie i Obozy: językowo-konne, językowo-taneczne, językowo-artystyczne językowe z savoir vivre, językowo-turystyczne.

Wakacyjne Obozy i Kolonie Języków Obcych skierowane są do dzieci i młodzieży, pragnącej uczyć się lub pogłębiać znajomość języków: angielskiego, włoskiego, francuskiego oraz rosyjskiego.

Uczestnicy, poza nauką, będą mogli zwiedzić m.in. tereny nadmorskie, Tatrzańskiego Parku Narodowego, Bieszczad. Obok zwiedzania odbędą się ogniska, zajęcia sportowe, kurs tańca, nauka jazdy konnej, a także rejs statkiem, a dla rządnych wrażeń Aquazorbing.

Zajęcia językowe mają różny charakter: od spotkań w grupach, konwersacji, ćwiczeń słuchowych, po gry i zabawy w języku obcym. Program nauki opracował wykładowca akademicki dr Marek Kuczyński, który sprawuje również opiekę merytoryczną nad koloniami i obozami. Jest on autorem programów nauczania wpisanych na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wielu podręczników, w tym bestselleru do nauki języka angielskiego pt. Angielski dla Twoich potrzeb. Opracowana przez niego metodologia nauczania języków obcych, ma charakter innowacyjny i wynika z jego wieloletnich badań naukowych w dziedzinie językoznawstwa stosowanego, metodyki i psycholingwistyki.

Celem jest nie tylko edukacja, ale również  wychowanie dzieci i młodzieży w połączeniu z nauką języków obcych.

Ceny są bardzo różne w zależności od miejsca i rodzaju turnusu.

Więcej informacji na www.emka.ksm.org.pl

 MIASTECZKO MODLITEWNE – URODZINY BŁ. KAROLINY

Zabawa 25.07-02.08.2013r.

Miasteczko Modlitewne to spotkanie w Sanktuarium u bł. Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży,
a także KSM. Błogosławiona Karolina jest bardzo dobrym przykładem dla młodego pokolenia, ponieważ jako nastolatka wykazywała się ogromnym zaangażowaniem w edukację, rozwój
dzieci i młodzieży. Dla współczesnego młodego człowieka, jest także przykładem szacunku dla ciała
i czystości.

Miasteczko Modlitewne to spotkanie młodzieży z różnych stron Polski na wzór dni skupienia TAIZE. Cały dzień wypełniony jest m.in. warsztatami, modlitwą, śpiewem, rozmowami w grupach lub przy ognisku.
Spotkanie zakończą uroczyste obchody urodzin bł. Karoliny Kózkówny w dniu 2.08.2013 r.

Uczestnicy proszeni są o zabranie namiotu, śpiwora, karimaty. Należy również uwzględnić minimalne koszty wyżywienia. Na spotkanie można przyjechać również tylko na kilka dni.

 Więcej informacji na www.miasteczko.ksm.org.pl

 Bliższe informacje i zgłoszenia:

Biuro Prezydium KSM czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, tel. 68 458 92 73, tel./fax. 68 458 92 74 lub na stronie internetowej www.zg.ksm.org.pl

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przywitanie wiosny!

21 marca jak nakazuje tradycja żegnamy długą zimę i witamy wiosnę. Jednak w tym roku wiosna przyszła do nas trochę...

Zamknij