W Brennie graliśmy XI raz!

13 stycznia 2013r. w Brennie odbyła się impreza z okazji XXI Finału WOŚP.

Wzorem lat ubiegłych w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie odbyła się impreza z okazji Finału WOŚP.

W Brennie Sztab WOŚP został utworzony po raz XI przez Barbarę Wilińską i Dorotę Pytlik. 20 wolontariuszy z gimnazjum kwestowało w niedzielne przedpołudnie na ulicach naszej gminy, zapraszając jednocześnie na godz. 15.00 do sali sportowej. Impreza rozpoczęła się tradycyjnym sygnałem akcji Jurka Owsiaka. Liczna publiczność mogła podziwiać pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu młodych tancerzy ze Szkoły Tańca Latina w Wolsztynie oraz występy wokalne i muzyczne. Widzowie zobaczyli również inscenizację bajki Hansa Christiana Andersena pt. Krzesiwo przygotowaną przez organizatorki. Widownia żywo reagowała na grę aktorską przedstawicieli władz gminy, członków różnych organizacji społecznych z Brenna, pracowników szkoły i miejscowych rzemieślników. Finałową niespodzianką był występ ubiegłorocznych panów-łabędzi, którzy w tym roku zrzucili pióra i ubrali się w zupełnie inne stroje. Panowie zatańczyli w rytmie galopu z dość frywolnymi figurami kankana. Przez cały czas trwania imprezy mieszkańcy korzystali z kawiarenki, w której mogli zaopatrzyć się w kawę, herbatę oraz ciasto upieczone przez rodziców uczniów gimnazjum w Brennie. W tym roku udało nam się zebrać ponad 8,5 tys złotych.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania imprezy finałowej i zasilenia konta WOŚP, dziękujemy!!!

Organizatorzy Sztabu WOŚP w Brennie, Foto: Grzegorz Klamka

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policyjne interwencje!

Zatrzymani sprawcy włamania do sklepu monopolowego Do zatrzymania sprawców doszło po północy /16.012013r. Policjanci Wydziału Prewencji wschowskiej komendy zatrzymali dwóch...

Zamknij