V Wojewódzki Turniej Olimpiad Specjalnych w Bowlingu

Dnia 10 października br. w Żarach  reprezentacja klubu Olimpiad Specjalnych „Błyskawica” Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Wschowy startowała w Bowlingu.

Organizatorem turnieju były Olimpiady Specjalne – Polska Oddział Regionalny Lubuskie, Zespół Szkół Specjalnych w Żarach oraz Centrum rozrywki – kręgielnia „Hayduk”.

W zawodach startowały reprezentacje szkół z placówek kształcenia specjalnego województwa lubuskiego: Nowej Sól, Zielonej Góry, Sulęcina, Żar, Szprotawy, Lubska, Krosna Odrz., Świebodzina, Strzelc Kraj., Wschowy, Gubina z domów pomocy społecznej: Rokitna 38, Miłowic, Toporowa, Międzyrzecza z WTZ: Zielonej Góry i Żar.

Ogółem startowało 60 zawodników. Bowling to łatwy sport ale dla naszych zawodników toczenie kuli po torze i strącanie kręgli to nie lada wyczyn. Rywalizacja była fascynująca, ponieważ punktacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Każdy miał ten sam cel, strącić wszystkie kręgle ale udało się to tylko dwóm zawodnikom. Zwycięscy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale, pozostali plakietki okolicznościowe.

Wyniki kategorii indywidualnej dziewcząt:

II miejsce – Klaudia Bator

Wyniki kategorii indywidualnej chłopców:

III miejsce – Krzysztof Turowski

Wyniki drużynowe II grupy sprawnościowej:

I miejsce – Żary

II miejsce – Wschowa w składzie : Klaudia Bator, Paula Klas, Krzysztof Turowski

III miejsce – Zielona Góra

IV miejsce – Międzyrzecz

V miejsce – Sulęcin

Grażyna Grys

Głównym celem imprezy to popularyzacja gry w bowling wśród osób niepełnosprawnych, integracja ze społeczeństwem oraz podsumowanie efektów szkoleniowych. Rozgrywki odbywały się wśród dziewcząt i chłopców w grach drużynowych i indywidualnych z podziałem na grupy sprawnościowe.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Cenne pocztówki dołączyły do kolekcji muzeum

Kolekcja pocztówek Muzeum Ziemi Wschowskiej została wzbogacona o następne bardzo cenne egzemplarze dzięki hojności Prezesa Zarządu HZZ Osowa Sień.

Zamknij