Sukcesy kajakarzy SOSW Wschowa

„PRAGNĘ ZWYCIĘZYĆ, LECZ JEŚLI NIE BĘDĘ MÓGŁ ZWYCIĘŻYĆ NIECH BĘDĘ DZIELNY W SWYM WYSIŁKU” tymi słowami, przysięgi olimpijskiej rozpoczęły się dnia 25 września 2013r. REGATY KAJAKOWE OLIMPIAD SPECJALNYCH w Nowej Soli.

Celem imprezy było: popularyzacja kajakarstwa, podsumowanie efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych, propagowanie idei Olimpiad Specjalnych w regionie lubuskim, integracja ze społeczeństwem, nawiązywanie przyjaznych kontaktów między zawodnikami oraz czerpanie radości z uprawianego sportu.

Natomiast organizatorem zawodów było: Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Lubuskie, SOSW w Nowej Soli, Kajakowy Klub Sportowy i MOSiR w Nowej Soli.

Regaty kajakowe rozgrywane były na torach prowizorycznych ustawionych na wodzie w kanale rzeki Odry. Tory, start i meta oznakowane zostały bojami. Zawodnicy wsiadali do kajaka w kamizelkach ratunkowych z niskiego pomostu przy brzegu i płynęli na linię startu. Zawodnicy płynęli określony dystans na torze regatowym od startu do mety po wyznaczonym przez boję torze. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwały pływające motorówki WOPR.

Zawody odbyły się w oparciu o kategorie wiekowe i poziom sprawności. Grupy finałowe były tworzone na podstawie wyników uzyskanych w preeliminacjach.

 Wyniki finałów kajakarzy SOSW Wschowa:

 Dystans 200m „jedynki” KT – 1

Seria 2

I miejsce – Paweł Ostrowski

Seria 1

III miejsce – Michał Ostrowski

Seria 7

III miejsce – Mateusz Hylak

 

Dystans 200m „dwójki” KT – 2

Seria 1

II miejsce – Paweł Ostrowski i Michał Ostrowski

 

Atrakcją regat kajakowych były starty Smoczych Łodzi na dystansie 200m

 

Wyniki:

I miejsce – PSP nr 1 Nowa Sól

II miejsce – zawodnicy Olimpiad Specjalnych

III miejsce – reprezentacja: Starostwa, Urzędu Miasta Nowa Sól

nauczycieli SOSW

Grażyna Grys

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
V Wojewódzki Mityng w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych

Dnia 18 września 2013r. w Strzelcach Krajeńskich odbył się V Wojewódzki Mityng w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych.

Zamknij