Sukces wschowskich pianistek w Koninie!

W dniach 02. 12 – 05. 12. 2013r. w Koninie odbyły się Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Duetów Fortepianowych.

Po raz pierwszy w historii Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. K. Kurpińskiego we Wschowie reprezentowały ją w konkursie dwie młode pianistki: Marta Mika i Małgorzata Knieć z klasy fortepianu Marty Sadowskiej.

Duet wystąpił z trzema utworami:

„Someday” – A. Menken (utwór na 4 ręce)

„Zasłyszana melodyjka” – W. Lutosławski (utwór na 4 ręce)

„Valse impromptu” – J. Raff (utwór na dwa fortepiany)

W przesłuchaniach udział wzięło 25 duetów z Bełchatowa, Gubina, Kalisza, Końskich, Łodzi, Poznania, Świebodzina, Wielunia, Zduńskiej Woli i Wschowy.

Historyczny występ zakończył się ogromnym sukcesem pianistek, które ciężką pracą i talentem, zapewniły sobie udział w ogólnopolskim konkursie. Odbędzie się on w dniach 16. 01 – 18. 01. 2014r. w Krakowie. Sukces cieszy tym bardziej, że do ścisłego finału w Krakowie zakwalifikowało się tylko pięć z nich, ( z Wielunia, Poznania – 2 duety, Zduńskiej Woli i Wschowy) co świadczy o wysokich umiejętnościach wschowskich pianistek.

Zapraszamy do odsłuchania występu Marty i Małgosi:

https://www.youtube.com/watch?v=gHoqhdWDevw

 https://www.youtube.com/watch?v=NUX7x0JzaOg

  https://www.youtube.com/watch?v=6IfsCqJPYWY

Bez nazwy 1 Bez nazwy 3

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podróż pociągiem interREGIO za 1 zł?

 Czemu nie! Dzięki Super Biletowi, nowej promocji Przewozów Regionalnych, kupując bilety z wyprzedzeniem przez internet, podobnie jak na samolot czy...

Zamknij