Sukces sygnalistów w Brodnicy

Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół PSM I st. im. Karola Kurpińskiego we Wschowie jest zespołem bardzo młodym. Powstał w roku 2014 w nawiązaniu do tradycji łowieckich regionu wschowskiego.

Po raz pierwszy zaprezentował się publicznie podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Wschowa Mieczysławowi Leśniczakowi, który m.in. jest również propagatorem muzyki myśliwskiej. Zespół wykonywał też oprawę Mszy Hubertowskiej w klasztorze ojców Franciszkanów we Wschowie.

Aby uczniowie mogli się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia zespół pojechał w maju na Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej do Brodnicy. To impreza o wieloletniej tradycji, która ma bardzo ciekawą formułę. W ramach tego festiwalu można obejrzeć musztrę paradną zespołów sygnalistów myśliwskich, wysłuchać koncertu Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych. Młodzi muzycy wzięli udział w galowym koncercie muzyki myśliwskiej oraz uczestniczyli w turnieju fanfar i hejnałów. Wyjazd zespołu do Brodnicy miał przede wszystkim cele edukacyjne a okazał się sukcesem.

W rywalizacji ogólnopolskiej w kategorii sygnalistów myśliwskich zespół otrzymał V nagrodę a w konkursie muzyki myśliwskiej zajął IX miejsce.

Zespół tworzą uczniowie i absolwenci szkoły muzycznej:

Arkadiusz Nogalski, Tomasz Łączny, Przemysław Knieć, Stanisław Nieścior, Marcin Płóciniak, Aleksander Fogt, Dawid Gałka.

Prowadzi go nauczyciel klasy trąbki PSM we Wschowie Pan Artur Erenfeld.

To ogromne wyróżnienie dla tak młodego Zespołu. To nie tylko satysfakcja z osiągniętego wyniku ale przede wszystkim motywacja do dalszej pracy.

Udział zespołu w festiwalu i konkursie był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU w ramach partnerstwa z Fundacją PZU.

Projekt na dotacje został zgłoszony do konkursu Fundacji PZU pod nazwą „ Per aspera at astra” – przez trudy do celu i uzyskał dofinansowanie wnioskowanej kwoty w ramach której został sfinansowany wyjazd i pobyt w Brodnicy.

Stowarzyszenie BIS otrzymało również wsparcie finansowe Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie, przeznaczone na zorganizowanie uczniom posiłku w drodze do Brodnicy. Sponsorem przedsięwzięcia było również Koło Łowieckie nr 68 RYŚ we Wschowie.

Wszystkim darczyńcom ogromnie dziękuję za to wsparcie, którego potrzebują młodzi muzycy aby móc się rozwijać. Dzięki konkursowi uczniowie przekonują się, że sukces nie przychodzi łatwo i zależy nie tylko od talentu ale od ciężkiej pracy.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Boże Ciało we Wschowie 2016

Boże Ciało  - procesja ulicami Wschowy - fotoreportaż

Zamknij