Kulturalny autobus w Śmieszkowie

W sobotę 23 lutego 2013 r. w ramach kulturalnego autobusu w Domu Kultury w Śmieszkowie zaproszono dzieci na teatrzyk pt. „Magiczna księga”.

Na sali zgromadziła się ponad setka dzieci, która obejrzała przedstawienie zachęcające do czytania książek i uświadamiające szereg możliwości
wynikających z obcowania z literaturą. Dzieci dowiedziały się, że książki mogą nie tylko dostarczać potrzebnych informacji, ale także zapewnić doskonałą rozrywkę i przenieść w odległe i magiczne krainy.
Mali widzowie żywo reagowali na przygody Króliczka Maciusia, który był bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagali od niego, by czytał książki. Uważał to za stratę czasu, wolałby spędzić go na innych, ciekawszych, jego zdaniem, zajęciach. Podczas spaceru króliczek znalazł Magiczną Księgę Baśni, którą zrozpaczona czarodziejka Arielka ukryła przed złą czarownicą. Z nudów postanowił więc zobaczyć, co się w tej księdze znajduje. W trakcie czytania, króliczek przeniósł się do świata bajek, które po kolei wzbudzały w nim coraz większe zainteresowanie. W ten sposób poznał historię „Dziewczynki z zapałkami”, „Jasia i Małgosi” oraz „Żabiego króla”. Gdy króliczek chciał przeczytać następną bajkę, odnalazła go czarodziejka Arielka, która wróciła po swoją księgę.
Króliczek oddał ją czarodziejce, po czym postanawił udać się do biblioteki. Aktorzy z Krakowa z dużym zaangażowaniem przedstawili spektakl, w którym zebrana publiczność brała czynny udział, po spotkaniu wzięły udział w warsztatach aktorskich. Ponadto tego dnia bardzo wciągnęła dzieci zabawa w karaoke, tak bardzo, że wielokrotnie wracali przed mikrofony wybierając zarówno polskie szlagiery, jak i zagraniczne hity – przy każdym utworze wszyscy sięświetnie bawili. Dzięki wspólnemu śpiewaniu na sali panowała wspaniała i radosna atmosfera.

Na zakończenie dzieci zjadły ciepły posiłek i zostały bezpiecznie odwiezione do domów.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Śpiewać może każdy”

W piątek 22.02.2013r. w Domu Kultury w Sławie odbyły się I eliminacje XIII Festiwalu Piosenki " Śpiewać może każdy".

Zamknij