Rezygnacja Józefa Dworakowskiego!

Józef Dworakowski we wtorek (04.06.2013r.) zrezygnował z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu UNIA LESZNO Sportowa S.A. i oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej Spółki.  Decyzja jest efektem wydarzeń jakie miały miejsce podczas niedzielnego meczu, podczas którego zawodnicy PGE Marmy Rzeszów odmówili wyjazdu na tor.Poniżej prezentujemy oświadczenie Józefa Dworakowskiego.

Oświadczenie:

W związku z niecodziennymi okolicznościami jakie miały miejsce podczas meczu o DMP na żużlu rozgrywanego w dniu 2 czerwca 2013r. w Lesznie, pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno a PGE Marma Rzeszów oświadczam, że naszym celem było stworzenie dobrego widowiska żużlowego, a nie parodii żużla jaka miała miejsce w wykonaniu zawodników rzeszowskiego klubu.

Jestem rozgoryczony zarówno stanowiskiem i postępowaniem osób zarządzających klubem PGE Marma Rzeszów, jak i komentatorów i dziennikarzy sportowych, którzy wkładają dużo energii w to, aby kwestia stanu leszczyńskiego toru żużlowego była od lat przedmiotem nieustannego dialogu.

W zaistniałych okolicznościach, jest ponad moje siły dalsze pełnienie funkcji Prezesa Zarządu Spółki.

Zawsze przedkładałem dobro zawodników nad wynikami sportowymi, jednak jestem już zmęczony wytykaniem mnie palcami i traktowaniem jako największe zło polskiego sportu żużlowego.

W trakcie zorganizowanego spotkania Zarządu i Rady Nadzorczej UNIA LESZNO Sportowa S.A. dokonałem precyzyjnej analizy wszystkich aspektów zdarzenia zaistniałego w dniu 02.06.2013r., podejmując jednocześnie decyzję o rezygnacji z pełnienienia funkcji Prezesa Zarządu UNIA LESZNO Sportowa S.A., oddając się do dyspozycji Rady Nadzorczej Spółki.

Tego wymaga mój szacunek wobec samego siebie i mojego klubu.

Z całego serca życzę powodzenia zawodnikom Fogo Unii Leszno. Dziękuję gorąco im za charakter i stanowisko jakie zaprezentowali w dniu 02.06.2013r.

Dziękuję kibicom Fogo Unii Leszno za zrozumienie mnie i za uszanowanie mojej woli.

Józef Dworakowski

OSWIADCZENIE_700x986

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rekord toru w cieniu skandalu!

W niedzielny wieczór 02.06.br. na Stadionie im. Alfreda Smoczyka odbyła się X runda Enea Ekstraligi. Fogo Unia Leszno pokonała PGE...

Zamknij