Rafał Matuszczak Mistrzem Polski

10 marca 2013r. w Bydgoszczy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Biegach Przełajowych. W imprezie udział brali również zawodnicy LLKS Osowa Sień. Jeden z nich – Rafał Matuszczak – został Mistrzem Polski Juniorów w Biegach Przełajowych i tym samym wywalczył awans do Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych, które odbędą się już za 2 tygodnie w Bydgoszczy.Mistrzostwa rozgrywane były w trudnych, zimowych warunkach na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Rafał Matuszczak startował jako junior na dystansie 8 km, a całą trasę pokonał w 23 minuty i 58 sekund, wyprzedzając kolejnego zawodnika o 5 sekund.

Jak przyznał sam zawodnik: „Trasa była trudna, ze stromym podbiegiem. Jednak najgorszym przeciwnikiem był wiatr, który wiał w twarz przez połowę trasy. Nie będę ukrywał – pogoda tragiczna, już dawno tak nie zmarzłem.” Poproszony o podsumowanie stwierdził: „Biegło się super, przez większość dystansu prowadziłem, ale konkurencja była ogromna. W zawodach brali udział najmocniejsi zawodnicy, którzy tak jak ja walczyli o awans na Mistrzostwa Świata”.Andrzej Orłowski – trener zawodników z LLKS Osowa Sień – jest zachwycony wynikiem i przyznaje, że „po raz pierwszy w historii klubu zawodnik ze Wschowy wystartuje w Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych”.

Jak udało nam się ustalić prawdopodobnie jutro Rafał pojedzie na obóz z kadrą do Brzozy koło Bydgoszczy i tam zostanie do samych Mistrzostw.

W tym miejscu warto również wspomnieć o pozostałych zawodnikach LLKS Osowa Sień, którzy wystartowali w zawodach. Piotr Drobnik po raz pierwszy wystartował w kategorii seniorów w biegu na 4 km i zajął 23 miejsce, a juniorka Agata Semkło w biegu na 2 km zajęła 31 miejsce. W klasyfikacji klubów LLKS Osowa Sień zajęła 7 miejsce, a jako województwo uplasowaliśmy się na 2 miejscu.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a Rafałowi życzymy powodzenia na Mistrzostwach Świata!!!