Przedszkolaki z wizytą w nowej bibliotece

Wielkim wydarzeniem ostatnich dni w naszym mieście było uroczyste otwarcie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie w nowej siedzibie dn.19.10.2013r.

Również przedszkolaki ze „Słonecznego” Przedszkola nr 5 postanowiły wraz ze swoimi paniami udać się z wizytą do gmachu biblioteki, aby zapoznać się z tym nowym miejscem. Dzieci z gr. KOGUT , JEŻE I PSZCZOŁY miały okazję zobaczyć czytelnię dla dorosłych, wyposażoną w nowoczesne komputery i miejsce do słuchania audiobooków. Z zainteresowaniem oglądały też wypożyczalnię dla dorosłych. Przedszkolaki pierwszy raz widziały taką olbrzymią ilość książek różnej wielkości i koloru.

Ostatnim miejscem wizyty było zwiedzanie biblioteki dziecięcej , gdzie p. Ela zapoznała dzieci z bogatym księgozbiorem bajek i bajeczek a na końcu zaprosiła dzieci do wysłuchania bajki. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały utworu pod przepięknym, uroczym i kolorowym baldachimem. Mamy nadzieje , że wizyta na długo pozostanie w pamięci dzieci , które już dziś zdeklarowały się do częstych wizyt w bibliotece z rodzicami.

A wszystkim pracownikom wschowskiej biblioteki , życzymy wielu owocnych lat pracy i wielu oddanych czytelników.

Za umożliwienie spędzenia niezapomnianych chwil dziękują dzieci i wychowawczynie grup:  M.Hubert, A. Krzywicka, J.Bruchal

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zniszczenia w Klasztorze

24-letni mieszkaniec Wschowy odpowie przed Sądem za liczne zniszczenia, chęć podpalenia, kradzież oraz obrazę uczuć religijnych, których dopuścił się we...

Zamknij