Pożegnanie z Afryką

W niedzielę  29 września br. Muzeum Ziemi Wschowskiej po raz kolejny wypełniło się gwarem dziecięcym. Już tradycyjnie o godz. 14.00 rozpoczęło się czwarte z cyklu: „Niedzielne zabawy w Muzeum” spotkanie.

Tym razem tematem przewodnim była sztuka ludów Afryki Zachodniej. Wyjątkową scenerię tworzyły oryginalne przedmioty zgromadzone na ekspozycji. Po wysłuchaniu wiadomości przyszedł czas na zabawę i praktykę. Dzieci wykonały schematyczny batik, a przede wszystkim ulepiły naczynia gliniane. W przeciagu godziny powstały oryginalne inspirowane Afryką garnki, miseczki, podstawki.

Było już to ostatnie spotkanie związane z prezentowaną w naszym muzeum wystawą ŻYCIE CODZIENNE, KULTURA I SZTUKA LUDÓW AFRYKI ZACHODNIEJ wypożyczoną ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Żorach. 

Dziękujemy naszemu stałemu sponsorowi: firmie Dax sp.j. z Przyczyny Dolnej za przekazane materiały: kredki, pisaki, kleje, nożyczki, bloki, bibuły i wiele wiele innych oraz Centrum Kultury i Rekreacji za glinę do zabaw.

 „Niedzielne zabawy w Muzeum” będą nadal kontynuowane. Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy w październiku, w drugą i ostatnią niedzielę miesiąca. Tematem spotkań będzie Wschowa i jej historia.

13.10.2013r. „Znajdź króla i królową” (spacer)

27.10.2013r. „Wiatraki i jelenie… legendy wschowskie”

Spotykamy się tradycyjnie o godz. 14.00 w Muzeum Ziemi Wschowskiej, pl. Zamkowy 2

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rochstar Events wyłącznym organizatorem światowego projektu sportowego Wings For Life World Run

 Event Wings for Life World Run odbędzie się 4 maja 2014 roku w Poznaniu. Będzie unikatowym wydarzeniem sportowym mającym formę...

Zamknij