Policyjne interwencje

Kolejna edycja „BEZPIECZNEJ KOBIETY”

Zapraszamy wszystkie Panie zainteresowane bezpłatnym udziałem w kursie samoobrony „Bezpieczna Kobieta”.

Zajęcia rozpoczynają się 6 marca br. o godz. 17.30 w Sławie, o godz.19.00 we Wschowie.

W Sławie zajęcia odbędą się w sali widowiskowo- sportowej przy ul. Ogrodowej 1 od 6 marca 2013 roku ( środa) od godziny 17.30.

We Wschowie zajęcia odbędą się w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Kazimierza Wielkiego 10, też od 6 marca 2013 roku ( środa) od godziny 19.00.

Wszystkie Panie zainteresowane udziałem w kursie proszone są o zabranie ze sobą stroju sportowego i zmiennego obuwia.

Zapisy do dnia 01 marca br. odbywają się w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie lub pod nr telefonu 65 540 82 20, a Panie zainteresowane udziałem na terenie Sławy prosimy o kontakt w Komisariacie Policji w Sławie pod numerem telefonu 68 356 54 00.

st. sierż. Maja Piwowarska- Szewiało  tel. kont. 65 540 82 26

Zatrzymani sprawcy włamań

Wschowscy policjanci zatrzymali dwóch 18-letnich sprawców włamań do obiektów handlowych na terenie Wschowy. Mężczyźni przyznali się do wszystkich zarzucanych im czynów. Jeden z nich odpowie również za posiadanie narkotyków.

W dniu 31.01.br. policjanci Wydziału Kryminalnego wschowskiej komendy w wyniku posiadanej wiedzy i rozpoznania operacyjnego zatrzymali sprawcę czterech włamań do obiektów handlowych, które miały miejsce we Wschowie na przełomie dwóch ostatnich miesięcy. W trakcie wykonywania czynności z pierwszym włamywaczem ustalono personalia jego kompana, który brał z nim udział w jednej z „akcji”. Działanie 18-latków w każdym przypadku opierało się na takiej samej metodzie wejścia do budynku polegającej na uprzednim wybiciu szyby w drzwiach bądź oknie. Dzięki intensywnym i skrupulatnym czynnościom prowadzonym przez wschowskich kryminalnych podczas przeszukania w mieszkaniu jednego ze sprawców ujawniono dodatkowo środki odurzające w postaci ponad 2 gramów marihuany. Sprawcy przyznali się do wszystkich zarzucanym im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Teraz za swoje postępowania odpowiedzą przed sądem.

Nietrzeźwi na drogach

W sobotni wieczór- 02.02. br. w Tarnowie Jeziernym sławscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem 22- letniego mieszkańca powiatu nowo solskiego, który przewoził pasażera. Powodem kontroli był brak hełmu ochronnego u przewożonego mężczyzny. Jak się później okazało pasażer nie miał hełmu, a kierujący 22-latek miał prawie 1,5 promila. Prawie promil miał 22-letni mężczyzna kierujący osobowym mercedesem, który został zatrzymany do kontroli w Szlichtyngowej. Natomiast w sobotnią noc wschowscy policjanci zatrzymali do kontroli 41-letniego mieszkańca Wschowy, który pomimo godzin nocnych poruszał się rowerem bez wymaganego oświetlenia i po chodniku. Rowerzysta miał prawie pół promila. Policyjne statystyki pokazują, że nadal bardzo często kierowcy wsiadają za kółko po alkoholu czy narkotykach, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu wschowskiego

Wschowscy i sławscy policjanci na drogach powiatu ujawnili sześć osób kierujących pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-letni kierujący rowerem, u którego badanie wykazało prawie 2,5 promila.

W miniony weekend (9-10.02.2013r) wschowscy i sławscy policjanci na drogach powiatu wschowskiego ujawnili sześciu kierujących pod wpływem alkoholu. W sobotę w ramach prowadzonej akcji „Alkohol i narkotyki” policjanci podczas kontroli sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz czy nie prowadzili pod wpływem narkotyków. Pierwszy został zatrzymany w sobotni poranek kierujący rowerem 31-letni mieszkaniec Sławy, u którego badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W ciągu zaledwie godziny policjanci udaremnili jazdę trzem kolejnym kierującym. 34-letni i 35- letni mężczyźni odpowiedzą przed sądem za jazdę samochodem po użyciu alkoholu. W niedzielne południe rekordzistą okazał się poruszający się rowerem 56-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa, u którego badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierującym osobowym renaultem 28-letni mieszkaniec Bukwicy, który został zatrzymany do kontroli w Sławie. Ujawnionym nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem.

Szkolenie zawodowe policjantów

W poniedziałek 04.02. br wschowscy i sławscy policjanci wzięli udział w szkoleniu dotyczącym podejmowania „ Interwencji policyjnych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi”.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez eksperta zespołu psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim panią nadkom. Beatę Zbańską oraz pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim ds. Ochrony Praw Człowieka kom. Marka Waraksę. Szkolenie miało na celu wzmocnić umiejętności i podnieść świadomość policjantów w sytuacjach dotyczących podejmowania interwencji wobec osób, których zachowanie lub informacje policyjne świadczą, że są chore czy też zaburzone psychicznie.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiadomości z CKiR we Wschowie

Wiadomości z CKiR we Wschowie - 11.02.2013r.

Zamknij