Po raz piąty popłynęli Odrą

 Jak ciekawie spędzić mroźną, ale słoneczną grudniową niedzielę? Można, jak nurkowie z całego regionu, popływać w Odrze. Można też wybrać się na spacer, by podziwiaćśmiałków którzy zdecydowali się wejść do zimnej wody. I jednych, i drugich nad rzeką dziś nie brakowało.

 Pomysł na spływ zrodził się dawno i to w ciepłych krajach. Wpadli nań strażacy – ochotnicy z Oddziału Ratownictwa Wodnego OSP. Pomysł chwycił i z roku na rok, bez względu na zimową aurę, przybywało chętnych by zmierzyć się z zimną Odrą. W tym roku w niedzielne południe 9 grudnia 2012r w Głogowie popłynęło w spływie ponad 120 osób.

Uczestnicy spływu, tradycyjnie już, do Odry weszli na wysokości Widziszowa. Do pokonania mieli niespełna trzy kilometry. Zajęło im to kilkadziesiąt minut. Jednym z Mikołajów był wschowianin Grzegorz Wichliński. Wielu głogowian obserwowało płynących rzekąśmiałków z głogowskiego mostu Tolerancji.

Było fajnie!!!

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
I Rokowania na sprzedaż nieruchomości w Olbrachcicach

Zarząd Powiatu Wschowskiego  ogłasza I rokowania na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Olbrachcicach, gmina Wschowa  na podstawie 39 ust. 2...

Zamknij