Piotr Drobnik podwójnym medalistą Mistrzostw Polski LZS

W minioną weekend 7-9.06.2013r odbyły się w Słubicach Mistrzostwa Polski LZS w Lekkiej Atletyce.

Zawody, w których uczestniczyło ponad 600 zawodników z całej Polski zostały rozegrane, wreszcie, w dobrych warunkach pogodowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się w tych zawodach wschowscy lekkoatleci. W kategorii młodzieżowej najlepiej zaprezentował się Piotr Drobnik, który zdobył srebrny medal na dystansie 3000m i brązowy medal na dystansie 1500m. Stale rozwijający się zawodnik ustanowił 2 wartościowe rekordy życiowe i pokazał, że potrafi walczyć z najlepszymi. W czołowej 8 uplasowali się jeszcze; Vanessa Dańczak i Rafał Matuszczak na 6 miejscach. Dla Rafała był to dopiero pierwszy start po długiej przerwie chorobowej w kwietniu a w dodatku start po długim i męczącym obozie kondycyjnym – czyli taki start na przetarcie przed głównymi imprezami sezonu letniego w lipcu. Trzeba podkreślić, że na pochwałę zasłużyła dwójka innych podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego; Dawid Laszczowski i Lidia Zając, którzy ustanawiali nowe rekordy życiowe i najlepsze wyniki w sezonie. Starty biegaczy z LLKS Osowa Sień wspiera Bank Spółdzielczy Wschowa.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tylko remis z Toruniem …

Remisem 45:45 zakończyło się niedzielne spotkanie pomiędzy Fogo Unią Leszno a Unibaxem Toruń.