„Piękny jest Bóg”

Recitale o bł. Karolinie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Czy przykład młodej błogosławionej Karoliny może urzekać współczesnych? To pytanie wydaje się retoryczne, jeśli spojrzeć na pełne sale i kościoły ludzi, którzy przyszli w miniony weekend posłuchać świadectwa o tej pracowitej, przepięknie uformowanej młodej dziewczynie podczas recitalu pt. „Piękny jest Bóg”.

W roku, w którym przypada 100-lecie śmierci bł. Karoliny i kanonizacja bł. Jana Pawła II, w dniach 7-9 marca w czterech miastach naszej diecezji: Strzelcach Krajeńskich, Kożuchowie, Kargowej i Wschowie odbyły się recitale o bł. Karolinie w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II, które wspólnie z samorządami zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Koncerty miały również niezwykły wymiar z racji przypadającego w dniu 8 marca Dnia Kobiet, gdyż błogosławiona odważnie broniła godności kobiety aż do samej śmierci i jest wspaniałym przykładem dla innych dziewcząt i kobiet w dążeniu do doskonałości.

Recital jest dziełem autorskim Marii Bober – (wokalistki mieszkającej w Niemczech), gdzie wszystkie utwory odnoszą się do postaci bł. Karoliny i bł. Jana Pawła II. Recital jest jednocześnie swoistą opowieścią o bł. Karolinie. Utwory były śpiewane przy akompaniamencie fortepianu i saksofonu. Dodatkową wartością recitalu było osobiste świadectwo o bł. Karolinie wypowiadane przez artystkę pomiędzy poszczególnymi utworami.

Jednocześnie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zorganizowało w Kargowej i we Wschowie po koncercie spotkania z Panią Marią Bober i muzykami oraz przedstawicielami KSM dla młodzieży i wszystkich zainteresowanych, aby przybliżyć jeszcze bardziej sylwetkę błogosławionej i dzieło, jakim jest recital. Artyści opowiadali m.in., w jaki sposób można modlić się nie tylko śpiewając, ale również grając na instrumentach – wykorzystując improwizacje jazzowe do swoistego malowania dźwiękiem modlitwy zanoszonej do Boga. Natomiast członkowie KSM w odpowiedzi na pytanie, dlaczego bł. Karolina jest patronką KSM, mówili o przepięknej osobowości, zorganizowaniu i pracowitości tej młodej dziewczyny, która w swoim apostolskim zaangażowaniu jest wzorem nie tylko dla KSM-owiczów, ale także dla wszystkich młodych ludzi.

Recitale i spotkania z pewnością na długo zapadną w pamięć uczestnikom tych wydarzeń, gdyż niejednokrotnie na twarzach tych osób pojawiały się niesamowite emocje, od uśmiechu i radości do łez wzruszenia. Liczymy, że w niedługim czasie Pani Maria ponownie będzie mogła opowiedzieć i zaśpiewać to przepiękne świadectwo w naszej diecezji.

Z poważaniem – Łukasz Brodzik, Prezes Zarządu KSM

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Biegacze rozpoczęli sezon!

Młodzi wschowscy biegacze już po pierwszych zawodach w sezonie - Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lwówku Śląskim 8.03.2014r. Było tłoczno blisko...

Zamknij