Od 15 grudnia nowy rozkład jazdy PKP Intercity na 2013/14

W niedzielę, 15 grudnia 2013 r., zacznie obowiązywać nowy rozkłady jazdy pociągów.

Wprowadzeniu zmian będzie towarzyszyć akcja informacyjna. Na 18 dworcach w całej Polsce podróżni otrzymają wsparcie informatorów mobilnych. PKP Intercity rozda ponad 200 tys. ulotek.
Na pasażerów czekają również promocyjne bilety na święta i Nowy Rok oraz więcej połączeń w ofercie „Bilet Relacyjny”.

 

15 grudnia zmieni się rozkład jazdy pociągów w całej Europie. PKP Intercity, tak jak kilkunastu innych polskich przewoźników kolejowych, zaproponuje swoim pasażerom nową siatkę połączeń. Zmiana rozkładu jazdy to wynik dopasowania oferty do oczekiwań podróżnych oraz dostosowania godzin
i tras kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji linii kolejowych.

 

W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity zaoferuje swoim pasażerom 366 pociągów, w tym 40 międzynarodowych. Przewoźnik podniesie standard podróży na linii Przemyśl – Kraków – Katowice – Wrocław – Poznań – Szczecin wprowadzając 14 składów zestawionych wyłącznie z 68 zmodernizowanych wagonów. W związku z pracami remontowymi na Centralnej Magistrali Kolejowej, co 2 h odjeżdżać będą składy w obu kierunkach z Warszawy do Krakowa i Katowic, jednak ich liczba i czasy przejazdów nie ulegną istotnej zmianie. Wiosną przyszłego roku zacznie działać kompletny system przesiadkowy np. w Poznaniu. Dzięki niemu stolica Wielkopolski stanie się atrakcyjnym węzłem przesiadkowym umożliwiającym m.in. podróż do Wrocławia, Trójmiasta, Warszawy, Szczecina czy Berlina.

Informacja dla pasażera

Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy będą dostępne: na dworcach, w pociągach poprzez komunikaty, stronę www.intecity.pli profil„PKP Intercity. Pociąg do podróży” na Facebooku.
PKP Intercity rozda ponad 200 tys. ulotek informacyjnychz nowym rozkładem jazdy, a od piątku do poniedziałku (13 – 16 grudnia br.), na18 największych dworcach w Polsce, 130 informatorów udzieli pomocy podróżnym. Do dyspozycji podróżnych jest także strona www.rozklad-pkp.pl oraz infolinia o numerze 19 757.

 

Intensywne prace na torach

W przyszłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe planują zmodernizować i zrewitalizować 2100 km torów. To dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Wzrosną również nakłady na inwestycje, które będą trzykrotnie wyższe niż w 2010 roku i mają wynieść ponad 9 mld zł. W nadchodzącym roku nastąpi kumulacja prac na torach. Zarządca infrastruktury planuje ponad 3 tys. zamknięć torów, w tym 450 całodobowych. Miejscami czasy przejazdu dla wybranych pociągów mogą się wydłużyć.
Modernizacje będą prowadzone na najważniejszych liniach, m.in. na linii z Warszawy do Gdańska, czy z Krakowa do Rzeszowa. Ponadto remonty rozpoczną się na liniach z Warszawy do Białegostoku czy Radomia. Dzięki intensywnym pracom modernizacyjnym już w 2015 r. czas przejazdu pomiędzy najważniejszymi aglomeracjami zostanie skrócony. Niemniej zmiany te będą widoczne już od najbliższego weekendu:

 

Tańsze bilety na święta i Nowy Rok

Wszyscy, którzy w okresie świąteczno-noworocznym zamierzają podróżować pociągami PKP Intercity, mogą kupić bilety w atrakcyjnej cenie. „Bilety Świąteczny” obowiązuje na przejazdy pomiędzy 17 grudnia br. a 6 stycznia 2014 roku, we wszystkich pociągach krajowych w drugiej klasie. Planujący podróż składem TLK mają szansę nabyć bilet w cenie 39 zł, a pasażerowie wybierający pociąg Express InterCity, mogą pojechać za 69 zł. Na każdy z pociągów kursujących w tym okresie dostępna jest pula promocyjnych biletów.

 

Więcej w ofercie „Bilet Relacyjny”

Na kolejnych odcinkach wprowadzony zostanie „Bilet Relacyjny”. Pociągami EIC w atrakcyjnej cenie 75 zł będzie można pojechać z Warszawy do Trójmiasta, a za 46 zł z Poznania do Zielonej Góry. Podróżni kupujący taki bilet mogą korzystać z ulg ustawowych tzn. od promocyjnej ceny odliczona zostanie kwota przysługującej im zniżki, czyli np. student (zniżka 51%) pojedzie nad morze za 36,75 zł. W obowiązującej od czerwca ofercie „Bilet Relacyjny” można kupić bilety z upustami od 10 do 65%.

 (Zuzanna Szopowska)

PKP_Intercity_fot.B.BANASZAK

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
TENIS STOŁOWY Olimpiad Specjalnych – Lubuskie

Dnia 21 listopada 2013r. na Hali Sportowej w Lubsku odbył się XII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych.

Zamknij