Młodzi (prze)sadzili

Dnia  17 kwietnia, reprezentacja harcerzy wraz z grupą młodzieży z SOSW udała się do lasu w Lginiu.

Uczniowie systematycznie biorą udział w akcji sadzenia drzew, natomiast harcerze po raz pierwszy zmierzyli się  z takim zadaniem, wspaniale wypełniając szósty punkt Prawa Harcerskiego, którego treść brzmi: „Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać”. W tym roku w ziemię wkopane zostały sadzonki brzóz. Praca nie jest trudna, ale wymaga sprawności fizycznej.

Poprzez działanie na rzecz środowiska naturalnego młodzi ludzie wyrabiają w sobie nawyki ekologiczne, co jest niekwestionowanie podstawą do zachowania stosownie stabilnego stanu naszej planety. Umiejętność zadbania o własne środowisko powinna być jedną z ważniejszych, które uczniowie wynoszą opuszczając mury szkoły, a jak inaczej uczyć się, jeśli nie przez praktyczne działanie? Niezmierna radość gości w sercu, każdego komu nie jest obcy los przyrody, widząc że istnieją placówki oświatowe, które stawiają przed sobą bardzo szeroko pojęte wychowanie młodzieży oraz nie zamykają się wyłącznie na realizację celów i zadań ustalonych w podstawie programowej, lecz wychodzą z własną inicjatywą. Okazuję niezmierzone wyrazy podziwu oraz podziękowanie za umożliwienie harcerzom udzielenia pomocy w realizacji tej szlachetnej idei.

Katarzyna Turkiewicz

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Harcerskie święto

W dniach 26-27 kwietnia harcerze jak co roku obchodzili święto swojego hufca. Z tej okazji odbył się rajd pod hasłem:...

Zamknij