Mistrzostwo Polski …

Dawid Laszczowski w pięknym stylu został Mistrzem Polski Juniorów w Biegach Górskich!!!

W dniach 26-28.07.2013r zostały rozegrane w Miedzygórzu XXI Biegi Śnieżnickie – Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów i Seniorów w Biegach Górskich. Nie mogło zabraknąć na tej imprezie wschowskich biegaczy, których udział wsparły; Urząd Marszałkowski i Bank Spółdzielczy Wschowa. Nasi zawodnicy, jak zwykle, pokazali się z dobrej strony. Dawid Laszczowski w pięknym stylu został Mistrzem Polski Juniorów w Biegach Górskich!!! W masakrycznym upale, na najtrudniejszej trasie juniorowskiej ostatnich lat o długości 8,8km – pokazał że jest twardy, ( i wreszcie zdrowy) nie dał szans dużo bardziej utytułowanym zawodnikom. „Leszczyk” – prowadził od pierwszej stromej ściany i nie oddał prowadzenia do samej mety. Trenujący od 5 lat zawodnik zaleczył już chyba wszystkie kontuzje, które niweczyły jego przygotowania w ostatnich trzech latach i można z optymizmem patrzeć w przyszłość – po raz pierwszy w tym roku wystartował w Mistrzostwach Polski Juniorów w LA w Krakowie, gdzie zajął bardzo dobre XV miejsce. Warto dodać że Dawid jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce. Jak widać sport i nauka zawsze idą w parze. Nasz zawodnik będzie reprezentował Wschowę i Polskę na Mistrzostwach Świata, które odbędą się podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Krynicy na początku września!!! BRAWO i POWODZENIA. W gronie młodzików na dystansie 2,25km 5 miejsce zajął Adrian Ławecki (zbiera doświadczenia, pokonuje słabości, stale się rozwija i pnie w górę). Miejmy nadzieję, że znajdom się dodatkowe środki finansowe na przygotowania i transport na MŚ dla 18 letniego zawodnika?