Lwy wygrały z Bykami

W niedzielne popołudnie 7 kwietnia 2013r. na stadionie im. Alfreda Smoczyka po raz kolejny można było usłyszeć warkot żużlowych motorów. Wszystko za sprawą treningu punktowanego FOGO Unii Leszno i Despel Włókniarza Częstochowa. W końcu wiosenna aura pozwoliła licznie zgromadzonej publiczności na obejrzenie ciekawego spotkania obfitującego w wiele emocjonujących wyścigów. Dodatkową zachętą, oprócz słońca, był darmowy wstęp na stadion im. Alfreda Smoczyka. Dla zawodników z Leszna była to już druga potyczka. Po raz pierwszy jednak na leszczyński tor wyjechali Grzegorz Zengota, Fredrik Lindgren i Mikkel Michelsen.

Początek spotkania należał do gości, którzy bardzo dobrze wychodzili spod taśmy maszyny startowej. Na pierwsze zwycięstwo biegowe „Byka” kibice czekali aż do 8. biegu, w którym zwycięstwo zanotował szwed Fredrik Lindgren. W kolejnym biegu mogliśmy oglądać podwójną wygraną pary Przemysław Pawlicki – Grzegorz Zengota. Nie obeszło się jednak bez wypadku. w 10. biegu upadek zaliczył Damian Baliński. Wyglądało to bardzo poważnie. Po wyjściu z pierwszego łuku Damian nie opanował motocykla i z całym impetem uderzył w bandę. Uderzenie było na tyle silne, że zawodnik przeleciał przez nią i upadł poza torem. Natychmiast przetransportowano go do szpitala. W tym miejscu apelujemy do kibiców!!! Niestety karetka miała ogromny problem z przedostaniem się wśród zaparkowanych koło stadionu samochodów (co widać na filmie poniżej). Apelujemy o rozwagę!!! Tym razem stan zawodnika nie był ciężki, ale co by było gdyby liczyła się każda sekunda …

Pełen emocji był również bieg nr 11, w którym po początkowym podwójnym prowadzeniu gości Bykom udało się wywalczyć remis.

Ostatecznie Fogo Unia Leszno musiała uznać wyższość gości z Częstochowy, a spotkanie zakończyło się wynikiem 40:50. Na szczęście upadek Damiana Balińskiego nie przysporzył zawodnikowi kontuzji.

Wyniki niedzielnego spotkania:

Dospel Włókniarz Częstochowa -50: Rune Holta – 9, Michael Jepsen Jensen – 5, Grigorij Łaguta – 8, Rafał Szombierski – 4, Emil Sajfutdinow – 10, Artur Czaja – 5, Adam Strzelec – 0, Mirosław Jabłoński – 7, Rafał Malczewski – 1, Hubert Łęgowik – 1.

Fogo Unia Leszno – 40: Przemysław Pawlicki – 8, Grzegorz Zengota – 9, Damian Baliński – 0, Mikkel Michelsen – 7, Fredrik Lindgren – 9, Piotr Pawlicki – 5, Tobiasz Musielak – 2.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim

Spotkanie z Przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Wschowy. Sala widowiskowa Centrum Kultury i Sportu w dniu 7...

Zamknij