Lubuska Olimpiada Biegaczy – Szprotawa

Chłopcy z Gimnazjum Nr 2 we Wschowie Mistrzami Województwa w Biegach Przełajowych a dziewczęta brązowymi medalistkami.

Znakomicie zaprezentowali się w tegorocznych finałach Mistrzostw Województwa w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych uczennice i uczniowie Gimnazjum Nr 2 we Wschowie. Podczas zawodów rozegranych w minioną sobotę 19.10.2013r w Szprotawie Nasi uczniowie zajmowali bardzo wysokie miejsca indywidualnie co przyczyniło się do dużego sukcesu zespołowego „Zaciszówki”. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1500m a chłopcy na dystansie 2000m. W zawodach w 3 kategoriach wiekowych uczestniczyło ponad 500 młodych zawodników, którzy wywalczyli awans z zawodów powiatowych.

      W klasyfikacji łącznej gimnazjów zarówno dziewczęta jak i chłopcy z Gimnazjum Nr 2 we Wschowie uplasowali się na medalowych pozycjach –  chłopcy bezapelacyjnie wygrali, a dziewczęta zajęły 3 miejsce w województwie lubuskim. Indywidualnie złoty medal zdobył ogromnie utalentowany Adrian Ławecki nie pozostawiając złudzeń, że jest najlepszym młodzikiem w biegach przełajowych w tym roku.

      Zespół dziewcząt stanowiły; Jagoda Krystkowiak, Agata Kowalczykowska, Martyna Rambolińska, Ola Dul, Basia Marcinek, Marta Stasiak, Aleksandra Berek a zespół chłopców; Adrian Ławecki, Filip Poniży, Dominik Nawrot, Miłosz Bąkiewicz, Dawid Brychcy, Łukasz Krawczyk, Krystian Ratajczak, Dawid Król.  Jest to duży sukces podopiecznych duetu trenerskiego Elżbieta Korczak – Andrzeja Orłowski. Już po raz kolejny Gimnazjum Nr 2 we Wschowie potwierdziło, że należy od wielu lat do najlepszych w województwie w rywalizacji sportowej we wszystkich dyscyplinach sportowych.

     W pozostałych kategoriach wiekowych najlepiej ze wschowian zaprezentowali się indywidualnie;

Szkoły podstawowe;

dziewczęta 800m – 39 miejsce Amelia Subocz (SP 2 Wschowa)

chłopcy 1000m – 8 miejsce Jakub Walczak (SP 1 Wschowa), 14 miejsce Wiktor Ramboliński (SP Osowa Sień)

Szkoły ponadgimnazjalne;

dziewczęta 2000m – 1 miejsce Lidia Zając (LLKS Osowa Sień – ILO Wschowa)

chłopcy 3000m – 3 miejsce Dawid Laszczowski (LLKS Osowa Sień)

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
42 Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw

W sobotę 26.10.2013r. w Zamku Królewskim we Wschowie odbyły się 42 Konfrontacje Muzykujących Rodzeństw.

Zamknij