Kolejny wschowianin w Ameryce

Rafał Matuszczak to kolejny wschowianin i zawodnik LLKS Osowa Sień, który wyjechał studiować do USA. Tym razem jest to Floryda, a miejscowość nazywa się Saint Leo i leży jakieś 25 mil od Tampy.

Rafał jest studentem Saint Leo University Floryda. Mieszka w campusie szkoły i jak sam mówi -czuje się raczej jak na wakacjach a nie jak na studiach. Ludzie są z reguły przyjaźnie nastawieni, więc jako zagraniczny student nie musi się niczego obawiać, bo na pewno znajdzie się ktoś, kto mu wszystko wyjaśni w razie problemów. Jest to ważne bo przecież pierwsze dni nie należą do najłatwiejszych. Trochę czasu zajęło Rafałowi żeby się ze wszystkim zapoznać i do wszystkiego przyzwyczaić, ale z dnia na dzień jest coraz łatwiej. Z nauką jak na razie daje sobie radę, a zajęć nie ma dużo, a porównując do studiów w Polsce można by powiedzieć że nawet mało. Niestety czasu wolnego zbyt wiele nie ma ponieważ jest zasypywany tonami zajęć domowych. Ale mimo wszystko są dni że jest sporo czasu aby np. pojechać na plażę tym bardziej , że klimat Florydy na pewno temu sprzyja.

Zapytany- czy nie żałuje swojej decyzji- odpowiada, że podjął dobrą decyzję jadąc studiować na Florydę chociaż jest jeszcze za wcześnie żeby powiedzieć coś więcej.

Oczywiście nie samą nauką człowiek żyje, jest jeszcze coś takiego jak sport. Również tam Rafał może się też realizować w tym co lubi czyli bieganiu. Poszły już pierwsze koty za płoty i są rekordy.

Był już pierwszy start w sezonie czyli zawody organizowane przez University of South Florida który zaprasza inne szkoły żeby wzięły w nich udział. Zawody były

rozgrywane na polu golfowym University of South Florida, a mi udało się zająć w nich czwarte miejsce i przy okazji pobić rekord szkoły. Początkowo wyścig miał się rozegrać na dystansie 8km ale przez opóźnienie związane z burzą bieg został rozegrany na dystansie 5km i był biegiem łączonym. Ale był to tylko sprawdzian formy. Głównym celem sezonu są Sunshine State Conference Championships czyli mistrzostwa Florydy szkół II dywizji. W tym roku odbędą się one na polu golfowym nasze szkoły 26 października. Jak podkreśla sam Rafał- według trenerki jesteśmy najsilniejszą drużyną jaką Saint Leo kiedy kolwiek miało. Miejmy więc nadzieję, że osiągną wielki sukces do którego i Rafał dołoży małą cegiełkę.

Kończąc muszę dodać, że w minioną sobotę odbyły się kolejne zawody w University of Florida podczas których Rafałowi udało się ponownie pobić rekord szkoły tym razem na 8km.

Wkrótce zapewnie napiszemy o kolejnych sukcesach Rafała Matuszczaka

J.F.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
U progu jesieni w Ochli

W niedzielę 22 września w godzinach od 10.00 do 17.00 Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na plenerową imprezę pt. ”U...

Zamknij