Kolejny sukces Rafała na Florydzie

O Rafale Matuszczaku wschowianinie i zawodniku LLKS Osowa Sień pisaliśmy często. Przypomnę tylko, że od sierpnia 2013 roku przebywa na Florydzie,

gdzie jest studentem Saint Leo University Floryda. O początkach pobytu na uczelni, wrażeniach i problemach można było także przeczytać w kolejnych materiałach. Ale oczywiście nie samą nauką człowiek żyje, jest jeszcze coś takiego jak sport. Również tam Rafał może się też realizować w tym co lubi czyli bieganiu. Poszły już pierwsze koty za płoty i są rekordy, o których szeroko pisaliśmy na łamach naszej strony. Teraz przyszedł czas na kolejny duży sukces, o którym opowie nam sam zawodnik. (…) Bieg w którym brałem udział był rozgrywany w centrum jednego z największych miast Florydy- Tampy. Był on częścią weekendu biegowego rozgrywanego w tym mieście od kilkudziesięciu lat pod nazwa Gasparilla. W ciągu tego weekendu rozgrywane są wyścigi na dystansach od 5km do półmaratonu. Osobiście wystartowałem w biegu na dystansie 15km. Aby uniknąć wysokich temperatur, których nie trudno doświadczyć na Florydzie nawet o tej porze roku, zawody zostały rozegrane o godzinie 7 rano. Pomimo tak wczesnej pory na starcie zgromadziło się około sześciu tysięcy biegaczy, zarówno z okolic jak i z pozostałej części Stanów Zjednoczonych.

Warto dodać że bieg ten jest stosunkowo prestiżowy, gdyż na jego starcie stawało wielu utalentowanych biegaczy, a dowodem na to jest istniejący do dziś rekord Europy ustanowiony właśnie na tej trasie. Dla mnie start ten był swoistym sprawdzianem formy przed zbliżającym się sezonem stadionowym, gdzie najważniejszym biegiem będzie 10000m za blisko miesiąc.

Analizując bieg wydaje mi się ze o formę mogę być spokojny ponieważ udało mi się zająć 2 miejsce ulegając tylko 27 letniemu zawodnikowi, który był uznawany za faworyta (na drugim zdjęciu Rafał Matuszczak pierwszy z lewej strony) . Pomimo tego, że nie udało mi się wypełnić założenia jeżeli chodzi o czas, który chciałem osiągnąć, wydaje mi się że mogę być zadowolony.

Biorąc pod uwagę ze stu procentowa wilgotność i temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza nie były sprzyjającymi warunkami do biegania długich dystansów, jestem pewien, ze stać mnie na więcej i postaram się to udowodnić w następnych startach. Bieg ten był dla mnie bardzo przyjemnym przeżyciem i zdecydowanie pozwolił mi na zbieranie nowych doświadczeń. Prawdopodobnie w następnym roku weźmie w nim udział cala drużyna z Saint Leo University.

Warto dodać ze od listopada zeszłego roku ponownie zacząłem pracę z trenerem Andrzejem Orlowskim, ponieważ moim zdaniem nasza współpraca daje dużo lepsze rezultaty niż praca z trenerem uniwersyteckim. Mam nadzieje ze razem uda nam się jeszcze wiele osiągnąć.

rafal

IMG_646762134343

Więcej na temat biegu można przeczytać na stronie

http://www.tampabay.com/sports/running/babson-park-27-year-old-wins-gasparilla-distance-classic16015k/2166885

A nam pozostaje już tylko życzyć kolejnych sukcesów zarówno tych szkolnych jak i tych sportowych.

J.F

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kalendarz imprez sportowo-rekreacyjnych w marcu 2014

KALENDARZ IMPREZ MARZEC 2014  -  Sport i rekreacja

Zamknij