„Katarzynki w Muzeum”

Zainteresowanie dzieci sprzyja „Niedzielnym zabawom w Muzeum”, które w dniu 24.11.2013 r. odbyły się pod hasłem „Katarzynki w Muzeum”.

Tym razem impreza ta poświęcona była popularnym świętym – świętej Katarzynie i świętemu Andrzejowi, których wspomnienie przypada właśnie na 25 i 30 listopada. Z dniami wymienionych patronów wiąże się szereg zwyczajów zakorzenionych od wieków w naszej tradycji, znanych powszechnie jako „katarzynki” i „andrzejki”. Motywem przewodnim niedzielnego spotkania był sposób ich kultywowania wraz z odpowiednimi przysłowiami i powiedzonkami podkreślającymi znaczenie wróżb i czytanie znaków dotyczących najbliższej przyszłości, zwłaszcza w kontekście ożenku lub zamążpójścia. Finalnym elementem zabaw był „teatr cieni”, w którym dzieci przy pomocy animacji własnych rąk lub wyciętych z papieru sylwetek zwierząt, wykorzystując światło projektora i ekran, odgrywały przed pozostałymi uczestnikami spotkania własny teatr. Kolejne „Niedzielne zabawy w Muzeum” pt. „Trzy złote kule…” odbędą się o godz. 14.00 w dniu 8.12.2013 r. i poświęcone będą świętemu Mikołajowi. Do udziału w nich zapraszamy już teraz wszystkie chętne dzieci wraz z ich rodzinami i opiekunami.

Tekst i foto: mzw

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
TENIS STOŁOWY Olimpiad Specjalnych – Lubuskie

 Dnia 21 listopada 2013r. na Hali Sportowej w Lubsku odbył się XII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych.

Zamknij