Jarmark Produktu Lokalnego w Sławie

Jarmark Produktu Lokalnego na pograniczu polsko-niemieckim rozpoczął się w piątek 3 maja na Starym Rynku w Sławie.

Od samego rana teren wokół kościoła zapełnił się kolorowymi straganami. Bardzo bogata była oferta ponad sześćdziesięciu wystawców z terenu obszaru wsparcia Euroregionu Sprewa-Nysa Bóbr oraz z zagranicy, którzy podczas Jarmarku prezentowali swoje wyroby. Na 58 stoiskach można było kupić swojskie potrawy, regionalne przysmaki –sery podpuszczkowe, pachnące chleby, piwo regionalne, wina bezalkoholowe, wędliny, pieczywo, miód, wiklinę, korale, książki, wyroby rękodzielnicze, ręcznie malowane wyroby ze szkła, rzeźby,obrazy, odzież, zabawki z drewna i inne drobiazgi. Barwny wystrój stoisk, różnorodność wyrobów oraz smakowite zapachy kusiły do zakupów mieszkańców i turystów, dla których była to okazja do nabycia wielu niepowtarzalnych przysmaków i przedmiotów. Wśród wystawców znalazły się też stoiska promocyjne Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Urzędu Miejskiego w Sławie, miasta partnerskiego Lucakau, szkół językowych Akademia Centrum Edukacji, Happy Hause oraz Pensjonatu „Słoneczko”. Wydarzenie przeplatane było muzyką oraz występami w klimacie folklorystycznym, na scenie zaprezentowali się zespół „Mała Tęcza” z Olbrachtowa, „Wrzos”z Chociemyśli, dziecięca grupa Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Domu Kultury w Krzepielowie, niemiecki zespół Showballet der Niderlanist zer Music und Kunstschule Luckau i „Grochowiczanki” z Grochowic, dzieci i młodzież z Centrum Edukacji Academia Szkoła Językowa. Oprócz tego codziennie przez trzy dni krzepielowski Zespół Pieśni i Tańca prowadził warsztaty tańca ludowego. Na terenie zorganizowany został też prawdziwy raj dla dzieci – plac zabaw z suchym basenem z piłeczkami. Gry i zabawy sportowo-zręcznościowe do których ustawiały się długie kolejki dzieci przygotowały i prowadziły nauczycielki wychowania fizycznego ze szkół z terenu gminy Sława (Krystyna Łajko, Agnieszka Guras, Izabela Dolatkowska, Ewelina Jarmożek, Beata Słowińska i Anna Cholewa) pod opieką koordynatora sportu szkolnego pana Zdzisława Siemczyka.

SCKiW składa serdeczne podziękowania panu Zdzisławowi Siemczykowi i nauczycielkom wychowania fizycznego za przygotowanie i prowadzenie zabaw dla dzieci.

Projekt Jarmark Produktu Lokalnego na pograniczu polsko – niemieckim jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

Jarmark Produktu Lokalnego na pograniczu polsko – niemieckim odbył się w dniach od 3 do 5 maja 2013 r. Organizatorzy: Burmistrz Sławy oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. Sponsor: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sława Śląska

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z Marią Czubaszek

We wtorek 7 maja 2013r. w czytelni biblioteki we Wschowie odbyło się spotkanie z Marią Czubaszek.

Zamknij