Idą Święta!

W niedzielę 3 grudnia w godzinach od 11.00 do 16.00 Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na wydarzenie „Idą Święta.”

W nastrój zbliżających się świąt wprowadzą nas warsztaty odbywające się w klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród. Chcielibyśmy nawiązać do dawnej tradycji, kiedy ludzie spotykali się i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się. Wydarzenie połączone będzie z Mikołajkowymi Targami Aktywności i Biznesu Społecznego. W rolę dobrych elfów, pomocników Mikołaja wcielą się członkowie, sympatycy, pracownicy lubuskich podmiotów ekonomii społecznej, czyli stowarzyszeń, fundacji, warsztatów terapii zajęciowej i spółdzielni socjalnych. Na co dzień, przez cały rok robią wiele dobrego dla innych, wypełniając swoją misję, pomagając, wspierając, inspirując. Podczas targów, prezentują to kim są i co robią. A jest tego niemało!

W programie między innymi:

• warsztaty kulinarne: (wypiekanie chleba, pieczenie i lukrowanie pierników, wspólne lepienie pierogów)

• warsztaty plastyczne: (tworzenie ozdób z siana, stroików, szmacianek, bombek i ozdób choinkowych)

Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz na którym znajdą Państwo mnóstwo świątecznych ozdób i produktów regionalnych. Gwarantujemy, że będzie to fantastyczny czas spędzony z rodziną i przyjaznymi ludźmi, pełen niespodzianek i ciekawych doznań!

Wstęp wolny

Impreza organizowana przez:
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
30-lecie Wschowskiego Klubu Motorowego

Wschowa 24 listopada 2017r.

Zamknij