Gimnazjalistki z medalem

Koszykarki z Gimnazjum Nr 2 brązowymi medalistkami Mistrzostw Województwa.

Znakomicie zaprezentowały się w tegorocznych rozgrywkach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt uczennice Gimnazjum Nr 2 we Wschowie.

Po fantastycznej walce w zawodach finałowych 17.04.2013r w Szprotawie Nasze dziewczyny zdobyły brązowy krążek i znalazły się w najlepszej trójce w województwie.

Po przebrnięciu zawodów powiatowych, rejonowych i półfinałowych, zawody finałowe stanowiły wielką zagadkę dla naszego młodego zespołu. Wszak ekipy z Gorzowa i Szprotawy to od wielu lat potentaci w damskiej koszykówce. Zagadka wydawał się zespół ze Zwierzynia. Półfinały padły łupem faworyzowanych zespołów mimo ze Nasze zawodniczki walczyły bardzo dzielnie, pozostała im walka w małym finale o brązowy medal. Rywalki dysponowały dużo wyższym składem i preferowały grę w obronie strefowej, co budziło respekt. Jednak podopieczne trener Elżbiety Korczak, wyszły na parkiet bardzo zmotywowane i walczyły przez pierwsze 2 kwart jak lwice, tocząc bardzo wyrównany pojedynek. Waleczność bardzo się opłaciła, gdyż w 3 i 4 kwarcie nasze zawodniczki przejęły, inicjatywę w spotkaniu – odnosząc ostatecznie zasłużone zwycięstwo. Radość z brązowego medalu była ogromna. Dziewczyną należą się brawa za walkę i super wynik.

Wyniki spotkań, półfinały;

Gimnazjum Nr 2 Wschowa : Gimnazjum Gorzów Wlkp. 17:56

Gimnazjum Szprotawa : Gimnazjum Zwierzyń 49:6

W meczu o brązowy medal – Gimnazjum Nr 2 Wschowa : Gimnazjum Zwierzyń 46:19

W meczu o złoty medal – Gimnazjum Gorzów Wlkp. : Gimnazjum Szprotawa 38:54

To ogromny sukces młodych koszykarek z „Zaciszówki”. Podopieczne trener Elżbiety Korczak w składzie; Zuzanna Gadkowska, Ola Dul, Julia Piechel, Agata Kowalczykowska, Roksana Piosik, Natalia Migas, Dorota Jarmoła, Angelika Poniży.

To już 3 medal drużynowy uczniów z Gimnazjum Nr 2 we Wschowie w Mistrzostwach Województwa tej wiosny – wcześniej zdobyli srebrny i złoty w biegach przełajowych. Oby tak dalej.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Majówka w Muzeum Etnograficznym w Ochli

3 maja w godz. 11.00 – 18.00 Muzeum Etnograficzne zaprasza na imprezę plenerową Majówka z rodziną.

Zamknij