„Fundusze Europejskie. Polska Korzysta”

W połowie maja ruszył ogólnopolski cykl imprez plenerowych pod hasłem „Fundusze Europejskie. Polska Korzysta”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Głównym celem akcji jest propagowanie korzyści jakie czerpią Polacy z wykorzystania Funduszy Europejskich. Wschowa jako jedyna w województwie lubuskim i jedna z 16 miejscowości będzie gospodarzem imprezy, która odbędzie się w dniach 18-19.10.2013r. na wschowskim Rynku.

logo polska korzysta

W trzech sferycznych namiotach zaprezentowane zostaną zrealizowane dzięki funduszom unijnym projekty. Wśród atrakcji znajdują się m.in. pokazy eksperymentów naukowych, wirtualna wycieczka do wnętrza ziemi, warsztaty fotograficzne i plastyczne, pokaz udzielania pierwszej pomocy, testowanie systemu komputerowego zdalenj lokalizacji osób zaginionych czy zjazd po wirtualnym stoku narciarskim.

W każdym z województw odbędzie się otwarta dla wszystkich dwudniowa impreza plenerowa. Dzięki prezentacji różnorodnych projektów współfinansowanych ze środków unijnych pokażemy, jak Fundusze Europejskie wpływają na nasze życie.

Organizatorzy w ten oryginalny sposób chcą popularyzować wiedzę na temat Funduszy Europejskich. Dodatkowo rozegrany zostanie wojewódzki finał konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „Euromania”, który sprawdzi wiedzę uczniów na temat Funduszy Europejskich. Kolejną atrakcją jest program edukacyjny, w którym udział mogą wziąć dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.polskakorzysta.eu

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejny wschowianin w Ameryce

Rafał Matuszczak to kolejny wschowianin i zawodnik LLKS Osowa Sień, który wyjechał studiować do USA. Tym razem jest to Floryda,...

Zamknij