„Fundusze Europejskie. Polska Korzysta”

W I połowie roku ruszył ogólnopolski cykl imprez plenerowych pod hasłem „Fundusze Europejskie. Polska Korzysta”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Głównym celem akcji jest propagowanie korzyści jakie czerpią Polacy z wykorzystania Funduszy Europejskich. Wschowa jako jedna z 16 miejscowości i jedyna w województwie lubuskim była gospodarzem imprezy, która odbyła się w dniach 18-19.10.2013r. na wschowskim Rynku.

W trzech sferycznych namiotach zaprezentowano zrealizowane dzięki funduszom unijnym projekty. Wśród atrakcji były m.in. pokazy eksperymentów naukowych, wirtualna wycieczka do wnętrza ziemi, warsztaty fotograficzne i plastyczne, pokaz udzielania pierwszej pomocy, testowanie systemu komputerowego zdalnej lokalizacji osób zaginionych czy zjazd po wirtualnym stoku narciarskim.

Dzięki prezentacji różnorodnych projektów współfinansowanych ze środków unijnych mogliśmy przekonać się, jak Fundusze Europejskie wpływają na nasze życie. W ten oryginalny sposób organizatorzy chcą popularyzować wiedzę na temat Funduszy Europejskich.

W pierwszym dniu imprezę odwiedziło wiele szkół z województwa lubuskiego. W tym uczestnicy finału konkursu wiedzy nt. Funduszy Europejskich „Euromania”. Jak przystało na gospodarzy zwyciężyła drużyna z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. Grupa w składzie: Aleksandra Kordiak, Karolina Widera, Adam Ciesielski, Arkadiusz Klonowski i Wojciech Suszczewicz wraz z opiekunem Panem Robertem Plutą już w listopadzie zwiedzi stolicę Unii Europejskiej. Dla szkoły wywalczyli atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci zestawu multimedialnego. Drugie miejsce wywalczyło LO w Zespole Szkół Technicznych im. Jana Pawła II ze Zbąszynka. Trzecie miejsce przypadło grupie z Liceum Ogólnokształcącego z ZSL im. Zbigniewa Herberta w Słubicach.

Gratulujemy zwycięzcom!

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jesienny Piknik Rodzinny w Sławie!

Zapraszamy w niedzielę 20.10.2013r. o godz.15.00 na placu przy Domu Kultury!

Zamknij