Fogo Unia Leszno wygrywa!!!

W niedzielne popołudnie 21.04.2013r. na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie oficjalnie rozpoczęto sezon żużlowy. Miejscowa Fogo Unia Leszno podejmowała beniaminka ekstraligi Lechmę Start Gniezno. W słonecznej aurze leszczyńska Unia pokonała drużynę gości 49:41

Rywalizację na żużlowym torze poprzedziło wystąpienia prezesa Fogo Unii Leszno Józefa Dworakowskiego, który przywitał przybyłych kibiców i jednocześnie wyraził ubolewanie niską frekwencją.

Od samego początku dało się zauważyć, że gospodarze przygotowali tor, który pozwalał na walkę. Pierwszy bieg zakończył się podziałem punktów. Zwycięzcą okazał się Matej Zagar, który wyprzedził Przemysława Pawlickiego i Grzegorza Zengotę. Chwilę później klasę pokazali kolejni leszczyńscy juniorzy – Piotr Pawlicki i Tobiasz Musielak, którzy pewnie podwójnie wygrali drugą gonitwę. Pełen emocji był z kolei bieg nr 4. Do ostatnich metrów walkę o pierwsze miejsce toczyli Antonio Lindbaeck i Piotr Pawlicki. Ostatecznie lepszy okazał się leszczyński junior, a Fredrik Lindgren w tym biegu dowiózł jeden punkt. W tym momencie Fogo Unia Leszno prowadziła 14:10.

Kolejne biegowe zwycięstwo drużynie z Leszna dowieźli Tobiasz Musielak i Fredrik Lindgren w biegu szóstym. Potyczki nr 7 i 8 kończyły się podziałem punktów i biegowymi zwycięstwami gości. Na wygraną leszczynian czekaliśmy do biegu nr 9, w którym podwójnie wygrała para Grzegorz Zengota – Przemysław Pawlicki. Również kolejne starcie zakończyło się wygraną Byków 4:2, za sprawą Damiana Balińskiego i Kennetha Bjerre.

Przed biegami nominowanymi na tablicy widniał wynik 45:33 i wiadomym było, że to Fogo Unia Leszno wygra spotkanie. Niestety w biegach nominowanych lepsi okazali się goście – najpierw wywalczyli remis, a w ostatnim biegu podwójnie wygrali. Tym samym przewaga Byków zmalała i ostatecznie ekipa z Leszna wygrała 49:41.

Na pochwałę zasługują leszczyńscy juniorzy, którzy znakomitą postawą zapewnili drużynie wygraną. Najlepszy w Fogo Unii Leszno okazał się Tobiasz Musielak zdobywając 10 oczek, w ekipie gości zdecydowanym faworytem był Matej Zagar, który dzień wcześniej wywalczył II miejsce podczas Grand Prix Europy w Bydgoszczy.

Teraz przed leszczyńskimi Bykami dwa mecze wyjazdowe. Pierwsza konfrontacja będzie miała miejsce w sobotę 27.04.2013r. w Gorzowie (zaległy mecz I kolejki). Dzień później (28.04) Byki stoczą walkę z częstochowskimi Lwami.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz nagrania z konferencji pomeczowej zamieszczonych poniżej.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gra w KOPA

W sobotę 20 kwietnia 2013r. w sali wiejskiej w Przyczynie Dolnej rozegrano kolejny turniej  Gry w Kopa.

Zamknij