e-Deklaracje

W związku ze zbliżającym się terminem składania zeznań rocznych za 2012, Urząd Skarbowy we Wschowie przypomina o możliwości składania dokumentów drogą elektroniczną, jednocześnie zachęcając do skorzystania z systemu e-Deklaracje.

Zaletą składania dokumentów drogą elektroniczną jest oszczędność czasu i kosztów oraz wygoda. Jedynym warunkiem do skorzystania z systemu e-Deklaracje, jest konieczność posiadania komputera z dostępem do Internetu. Dokumenty w formie elektronicznej mogą składać podatnicy i płatnicy, którzy posiadają identyfikator podatkowy (PESEL lub NIP).

Do wysłania najpopularniejszych zeznań i deklaracji tj. PIT-16, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 nie jest też potrzebny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego, kwalifikowanego certyfikatu.

Drogą elektroniczną można już złożyć korektę deklaracji, a rozliczając się wspólnie z małżonkiem w chwili obecnej nie trzeba składać pełnomocnictwa UPL-1.

System e-Deklaracje jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Prowadzi przez kolejne kroki wymagane przy wypełnianiu i wysyłce deklaracji, a także wydaje potwierdzenie w sytuacji poprawnego przebiegu całej operacji (pozwala na wygenerowanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru UPO) albo wyświetli odpowiedni komunikat.

Zeznanie roczne można złożyć wykorzystując udostępnioną na stronie Ministerstwa Finansów:

  1. aplikację e-Deklaracje Desktop (tylko dla dokumentów bez podpisu kwalifikowanego),

  2. interaktywny formularz (dla dokumentów z podpisem lub bez podpisu kwalifikowanego),

które można pobrać ze strony http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracjewraz z instrukcją.

 

Pełnomocnik

ds. komunikacji zewnętrznej

w Urzędzie Skarbowym we Wschowie

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Strażackie interwencje

-W dniu 02.12.2012r. zastępy GBA 2/20 i GCBA 8/50 z KP PSP Wschowa zostały zadysponowane do pożaru altanki działkowej na...

Zamknij