„Dzień otwarty” w Policji – informacje

We wtorek 3 grudnia 2013 roku podczas zorganizowanych „Dni Otwartych” policjanci po raz kolejny pokazali swoją pracę „od kuchni”.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sławie licznie odwiedziły tym razem Komisariat Policji w Sławie. Wszyscy odwiedzający ciekawi policyjnej pracy, chętnie zadawali policjantom pytania i interesowali się ich codzienną pracą. Zaproszeni przez nas goście zwiedzili siedzibę Komisariatu Policji w Sławie, którą przedstawił mi osobiście Komendant Komisariatu Policji w Sławie kom. Marek Biedak. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda pomieszczenie dla osób zatrzymanych, sprawców przestępstw. W pracowni technika kryminalistyki została im przybliżona specyfika jego pracy. Dzieci zobaczyły jak wygląda pobieranie odcisków palców oraz wykonywanie zdjęć sygnalitycznych.

Przed budynkiem komisariatu na zwiedzających czekała kolejna niespodzianka – pokaz sprzętu policyjnego. Można było wsiąść do radiowozu oraz na policyjny motocykl. Dużym zainteresowaniem cieszył się pies policyjny- nowy czteronożny policjant Hasbro.

Wizyta uczniów miała na celu podniesienie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania i przeciwdziałania, wykształtowanie właściwych postaw społecznych, zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich, przybliżenie roli i pracy Policji oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku służby.

Źródło:

Oficer Prasowy KPP Wschowa

sierż. szt. Maja Piwowarska-Szewiało

zdjęcia wykonał technik Krym. asp.szt. Jacek PŁASZEWSKI

Wschowscy policjanci nagrodzeni

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektor Ryszard Wiśniewski doceniając zaangażowanie oraz osiągnięte wyniki, wyróżnił i nagrodził funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie- st.asp. Daniela Panka oraz sierż. Arkadiusza Krajewskiego.

W piątek 29 listopada 2013 roku mł. insp. Tomasz Kłosowski Komendant Powiatowy Policji we Wschowie wręczył sierż. Arkadiuszowi Krajewskiemu z Wydziału Prewencji wschowskiej Komendy nagrodę w imieniu Komendanta wojewódzkiego, gratulując osiągniętych wyników i życząc dalszych sukcesów w pracy.

Natomiast 2 grudnia 2013 roku st. asp. Danielowi Pankowi z Wydziału Kryminalnego wschowskiej Komendy złożył gratulacje w imieniu Komendanta wojewódzkiego oraz życzył dalszych sukcesów z-ca Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie mł. insp. Maciej Olejniczak.

Odpowie za włamania i kradzieże

Sławscy policjanci zatrzymali 17-letniego mężczyznę, który w ostatnim czasie dopuścił się szeregu włamań i kradzieży na terenie Sławy. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły postawić zatrzymanemu sześć zarzutów. Policjanci z Komisariatu Policji w Sławie na trop sprawcy, który włamał się w niedzielę 1 grudnia 2013 roku do obiektu gastronomicznego oraz jednego ze sklepów w Sławie wpadli parę godzin po włamaniach. Szereg ustaleń doprowadził mundurowych do 17-letniego mieszkańca Sławy, który w celu zdobycia pieniędzy oraz artykułów spożywczych zajmował się przestępczym procederem na terenie miasta.

Jak ustalili sławscy kryminalni młody mężczyzna włamywał się do obiektów gastronomicznych oraz sklepów spożywczych w Sławie. 17-latek dostawał się do środka zamkniętych obiektów w ten sposób, że wybijał szyby bądź wciskał się do wnętrza przez wyłamany lufcik. W trakcie penetracji obiektów zabierał z sobą artykuły spożywcze oraz pieniądze.

W sumie sławscy policjanci postawili zatrzymanemu 17-latkowi sześć zarzutów. Młody mężczyzna przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów, za które odpowie przed Sądem.

Mikołaj na wschowskich drogach

To już tradycja, że 6 grudnia policjanci uczestniczą w akcji „Święty Mikołaj na drodze”. Mikołaja w towarzystwie policjantów i strażników miejskich można było spotkać na wschowskich drogach. W działaniach uczestniczyli wschowscy i sławscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi ze Wschowy i Sławy.

Celem przeprowadzonych działań było dotarcie do świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez celowe i humorystyczne oddziaływanie Świętego Mikołaja, który w obecności funkcjonariuszy wręczał niesfornym kierowcom rózgi i udzielał reprymendy słownej. Akcja nie polegała jedynie na karaniu, gdyż kierowcy stosujący się do obowiązujących przepisów otrzymywali drobny prezent ufundowany przez Urząd Miasta we Wschowie

Zwyciężyło Przedszkole nr 3

W czwartek 5 grudnia 2013 roku grupa przedszkolna Tygrysków z Samorządowego Przedszkola nr 3 we Wschowie zajęła I miejsce w finale VII edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka” w Gorzowie Wielkopolskim.

Przedszkolaki Julia Płudowska, Karolina Suchecka i Fabian Purgiel z grupy Tygrysków z Samorządowego Przedszkola nr 3 we Wschowie pojechały na finał VII edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka”. Przed trzema tygodniami te właśnie dzieci zdobyły I miejsce na eliminacjach powiatowych i przypadł im zaszczyt reprezentowania powiatu wschowskiego w finale w Gorzowie Wielkopolskim. Przed dziećmi było wiele zadań, między innymi zagadnienia dotyczące bezpiecznej elektryczności, odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa, puzzle, miasteczko drogowe i przejście przez ulicę oraz zagadki słowno-obrazkowe. Działania i odpowiedzi dzieci oceniało jury. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale i zdobyły I MIEJSCE, ex aequo z przedszkolakami z Gorzowa Wlkp. i Kosieczyna. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe nagrody i dyplomy eksperta ds bezpieczeństwa.

Spotkanie mikołajowe

W piątek 06 grudnia 2013 roku, w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie zjawił się Święty Mikołaj, na którego z niecierpliwością czekały dzieci Policjantów i Policjantek. Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci.

Tegoroczne spotkanie mikołajkowe przygotowane zostało w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie mł. insp. Tomasza Kłosowskiego. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 6 grudnia długo oczekiwany przez dzieci, gość- Mikołaj. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć maluchom prezenty. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej niezwykłej wizy. Wszystkie dzieci zostały obdarowane paczkami ze słodyczami ufundowanymi przez policyjne związki zawodowe. Ponadto maluchy mogły zwiedzić komendę. Największym zainteresowaniem cieszył się specjalnie dla dzieci przygotowany „ Niebieski pokój”. Oprócz prezentów i wspólnej zabawy, każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Organizatorem spotkania był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Szopka bożonarodzeniowa – kreacja i tradycja”

9 grudnia 2013 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz nagród

Zamknij