Dwa srebra VIRTUSEK!

Finał Mistrzostw Województwa Kinder +Sport

Świetnie w finale klubowych mistrzostw województwa spisały się nasze piąto- i szóstoklasistki.

Jedne i drugie stanęły na drugich stopniach podium i zdobyły kwalifikacje do finałów makroregionu, które 25 maja odbędą się w Katowicach.
Okoliczności były dramatyczne. Szóstoklasistki, które w eliminacjach strefowych grały raczej bezbarwnie, dziś wspięły się na wyżyny, kilkakrotnie odrabiając wielopunktowe straty i wygrywając na przewagi z wyżej notowanymi koleżankami z Lubska czy Sulechowa. Sulechowianki zdobyły złote medale, a przegrały tylko z nami. Niestety euforia po wygranym meczu z Sulechowem spowodowała rozprężenie i porażkę z Nową Solą. Tak, czy inaczej liczyliśmy na IV-V miejsce, mamy II! Bardzo dziękujemy za walkę i gratulujemy!
Jeszcze bliżej złota były piątoklasistki, które wygrywały zdecydowanie mecz za meczem. Eliminacje strefowe przeszły jak burza, nie odnosząc porażki. Niestety porażka przyszła dziś, jedna jedyna – 21:19 z Sulechowem. Graliśmy ładniejszą siatkówkę, Sulechowianki skuteczniejszą. Potencjał, który drzemie w naszych „trójkach” daje jednak spore nadzieje na korzystny wynik w Katowicach. Musimy teraz sporo popracować i wydrzeć awans do finału mistrzostw naszego kraju w Drzonkowie!
Jeszcze raz gratuluję naszym sreberkom. Dziękuję panu Henrykowi Birecie i panu Kamilowi Przylepie za wsparcie w dniu dzisiejszym.
Gratuluję również panu Jarkowi Szwarcowi i siatkarkom Zahir Wschowa brązowych medali w „trójkach”.

R.W

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Strażackie interwencje

-W dniu 21.03.2013r. zastęp GLBAt 1/2.5 z KP PSP Wschowa udzielił pomocy pogotowiu ratunkowemu w przeniesieniu osoby chorej z miejsca...

Zamknij