Bluesman Alvon Johnson we Wschowie

W piątkowy wieczór 14.06.br. na wschowskim rynku wystąpił bluesman Alvon Johnson.Alvon Johnson jest czarnoskórym gitarzystą, kompozytorem i showmanem pochodzącym z Kalifornii. Jego twórczość inspirowana jest muzyką gitarową sław takich jak: Montgomery, Andre Segovia, Charlie Christian i oczywiście Jimi Hendrix. Na jego wocal duży wpływ mieli: Joe Williams, Johnny Hartman, Nat King Cole i Frank Sinatra.

Alvon w swojej karierze występował z wieloma znanymi artystami: The Drifters, The Shirelles, Bobby Day w sławnym utworze „Rocking’ Robin”, Otis Day and the Knights oraz Jimmie Rodgers na płycie Country and Western. Wzorował się na wielu ikonach bluesa: John Lee Hooker, Pee Wee Crayton, Little Joe Blue, Harmonica Fats, Sonny Green, Frankie Lee, Guitar Shorty, Lowell Folsom oraz Buddy Ace.

Alvon Johnson jest Gitarzystą Roku 2005, prestiżowego „Guitar Player”, byłym wokalistą grupy „The Coasters” uhonorowanej w muzeum Rock and Roll Hall of Fame, jego płyta „The Blues Grew” była nominowana do nagrody Outstanding Blues Album 2004 i uznana za jedną z dziesięciu najlepszych płyt w Japonii w 2005 roku. Jego ostatnia płyta „Guitars and Cars” zostało oceniona jako jedna z dziesięciu najlepszych płyt w 2008 roku przez prestiżowy magazyn muzyczny „Real Blues”.

We Wschowie wystąpił wraz z Łukaszem Gorczycą – bass, Jackiem Prokopowiczem – hammond B3 oraz Pawłem Dobrowolskim – perkusja.

Organizatorem koncertu było Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Hodowla Zwierząt Zarodowych – Mistrzem Krajowym!

We wtorek, 11 czerwca 2013 roku Prezes HZZ Wschowa – Czesław Kryszkiewicz wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Wschowa –...

Zamknij