Biegacze rozpoczęli sezon!

Młodzi wschowscy biegacze już po pierwszych zawodach w sezonie – Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lwówku Śląskim 8.03.2014r. Było tłoczno blisko 600 zawodników we wszystkich kategoriach z województw dolnośląskiego lubuskiego i opolskiego.

Biegacze z Gimnazjum Nr 2 we Wschowie pięknie powalczyli w biegach młodzików. W biegu chłopców na 1500m „profesor” Adrian Ławecki wygrał jak chciał. Trudno się dziwić gdyż Adrian z trenerem Andrzejem Orłowskim planują w tym roku walkę o Mistrzostwo Polski i rekord okręgu na dystansie 2000m – oby szczęście i zdrowie dopisało. W biegu młodziczek na dystansie 1200m Agata Kowalczykowska pięknie powalczyła z najlepszymi zawodniczkami bez respektu dla utytułowanych rywalek i zajęła ostatecznie 10m. Ładnie powalczyły Martyna Rambolińska [braki obozu troszkę widać], Jagoda Krystkowiak [troszkę mało odważnie bo może dużo więcej] i Dorota Piechel [udany debiut] plasując się w 3 dziesiątce. To dopiero początek walki w biegach przełajowych uczniów z „Zaciszówki” już za dwa tygodnie Mistrzostwa Makroregionu.

W innych biegach walczyła 3 zawodników LLKS Osowa Sień – wśród juniorek bardzo dobry bieg zaliczyła Lidia Zając 11miejsce w Grand Prix PZLA na dystansie 2000m. Młodzik Olek Rzepecki po bardzo ładnej walce zajął 7 miejsce choć do medalu zabrakło bardzo niewiele – cieszy duży progres młodego zawodnika. I miłą niespodziankę sprawił na koniec zawodów Bartek Kwieciński który zajął 5 miejsce na dystansie 3000m w kategorii juniorów młodszych – przed tym zawodnikiem jest ogromna przyszłość i to chyba dopiero początek coraz lepszych wiadomości o Nim.

Gratulacje dla wszystkich!!!

 

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowa siedziba Muzeum – otwarcie

W sobotę 8 marca 2014r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym 3 we Wschowie.

Zamknij