Artyści dla najuboższych

Dziś, 14 listopada br., we Wrocławiu rozpoczyna się pierwsza z cyklu wystaw obrazów wybitnych polskich artystów, którzy swoje prace przekazali na pomoc najuboższym.

To już XIII edycja inicjatywy, której organizatorem jest Fundacja „Bliźniemu Swemu…” działająca na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Od dziś aż do 15 grudnia br. wrocławianie będą mogli podziwiać prace artystów w Muzeum Miejskim Wrocławia. Następnie inicjatywa przeniesie się do czterech innych polskich miast – Warszawy, Gdańska, Katowic i Rzeszowa. To w ostatnim z nich, 30 marca 2014 r. (niedziela) odbędzie się aukcja charytatywna, podczas której licytowane będą prace 282 artystów. Zgromadzony tego dnia dochód zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym, których otacza opieką Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Inauguracja wydarzenia połączona z happeningiem artystycznym będzie miała miejsce 20 grudnia w Galerii Narodowej „Zachęta” w Warszawie.

Tegoroczna edycja wystaw i aukcji „Bliźniemu Swemu… 2013/2014”, która jest już trzynastą odsłoną wydarzenia, zgromadziła prace licznych artystów ze świata sztuki. Wśród nich znaleźli się m.in.: Magdalena Abakanowicz, Jan Berdyszak, Tadeusz Dominik, Stefan Gierowski, Edward Dwurnik, Katarzyna Kozyra, Jarosław Modzelewski, Igor Mitoraj, Rafał Olbiński. Inicjatywa jest organizowana przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta już od 1990 roku. Przez ten czas stała się jedną z najbardziej znanych inicjatyw tego typu w Polsce.

Emil Jurkiewicz – więcej na www.blizniemuswemu.pl

 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nabór do szkółki piłkarskiej

Zamknij